مراسم یازدهمین سالگرد شهید لاجوردی در مسجد بلال برگزار می شود
ساعت ٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/۳٠ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مراسم یازدهمین سالگرد شهادت سید اسدالله لاجوردی دادستان اسبق انقلاب تهران و رئیس اسبق سازمان زندان ها، یکشنبه آینده در مسجد بلال برگزار می شود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از موسسه فرهنگی - آموزشی شهید لاجوردی، مراسم یازدهمین سالگرد شهادت لاجوردی از ساعت 18 لغایت 20:30 روز یکشنبه اول شهریور، در مسجد بلال سازمان صدا و سیما برگزار می شود.
شهید سید اسدالله لاجوردی سال 1314 در تهران به دنیا آمد و در جریان نهضت امام خمینی (ره) از نخستین انقلابیونی بود که به امام پیوست و علاوه بر عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی از موسسان جمعیت مؤتلفه اسلامی در سال 42 و عضو شورای مرکزی آن تا زمان شهادت بود.
آن شهید که به خاطر حضور جدی در تمام صحنه‌های انقلاب بارها دستگیر و طعم تلخ زندان ستمشاهی و شکنجه‌های دژخیمان رژیم پهلوی را چشیده بود و در میان مبارزان انقلاب به عنوان قهرمان شکنجه شدن مشهور شده بود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به همراه شهید عراقی و شهید اسلامی از مسئولان انتظامات کمیته استقبال از امام بود.
وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با نظر امام خمینی (ره) و پیشنهاد شهید آیت الله بهشتی مسئولیت دادستانی انقلاب اسلامی تهران را پذیرفت و تا سال 1376 نیز به مدت 10 سال ریاست سازمان زندان های کشور را بر عهده داشت که در طول این سال ها خدمات او در ریشه کنی نفاق و ضد انقلاب برای ملت ایران و تاریخ انقلاب فراموش نشدنی است.
مرحوم سید اسدالله لاجوردی در سال 1377 در بازار تهران توسط عوامل خودباخته گروهک تروریستی منافقین به شهادت رسید.
انتهای پیام/ذ