کواکبیان: دختر کلهر پناهنده شده، پس باید طرح "وحدت‌ملی" را پذیرفت!
ساعت ۱:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی

 

پس از اظهارات کواکبیان، حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نیز، به دفاع از طرح مذکور پرداخت و آن‌را حاصل تلاش "جمعی از اصولگرایان دلسوز" دانست.

به گزارش شبکه ایران،‌ به موازات حمایت اصلاح‌طلبان از طرح موسوم به "وحدت ملی"، روز گذشته نیز، دبیرکل حزب مردمسالاری در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به حمایت از این طرح برخواست.

البته مصطفی کواکبیان برای مثبت خواندن این طرح دلیل جالبی را ذکر کرد: "پناهندگی دختر مشاور رئیس‌جمهور دلیلی بر لزوم طرح وحدت ملی در کشور است."

به گزارش خبرنگار ایلنا، او اضافه کرد؛ "این همان مشکلی است که باید برای آن فکری کرد و چاره‌ای اندیشید."

پس از اظهارات کواکبیان، حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی نیز، به دفاع از طرح مذکور پرداخت و آن‌را حاصل تلاش "جمعی از اصولگرایان دلسوز" دانست.

اگرچه طرح موسوم وحدت ملی با استقبال جریان اصلاحات همراه بوده اما در عین حال اغلب سیاسیون حامی نظام به این طرح با دیده تردید نگریسته و اعلام کرده‌اند که اگر منظور از "وحدت" در این طرح، در آغوش کشیدن سران آشوب های اخیر باشد، اساسا آن را "غیر ممکن" می‌دانند.

در این راستا، حبیبی، دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، تحرکات جدید موسوی، کروبی و خاتمی را در راستای فعالیت دشمنان انقلاب خواند و از ایشان خواست که رای ملت را به رسمیت بشناسند و دست از همگرایی با آنها بردارند.

به موازات این موضع‌گیری‌ها، هفته گذشته نیز خبری از راهروهای مجلس به رسانه‌ها راه یافت که از شکایت 100 نفر از نمایندگان ملت از مهندس میرحسین موسوی حکایت می‌کرد.

به گفته نمایندگان مجلس، در حالی که "بیانیه‌ها و اقدامات موسوی در طول این مدت لطمات و صدمات جبران ناپذیری را به آبروی نظام اسلامی و مردم و نیز اموال عمومی وارد کرده است"، او حاضر به اصلاح رفتار خود نیست.