سیاستمدار اسبق آمریکایی: اسرائیلی‌ها کشتن فلسطینیان را حق خود می‌دانند
ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا با انتقاد شدید از سیاست‌های دوگانه و تبعیض‌آمیز غرب، تاکید کرد اسرائیلی‌ها کشتن فلسطینیان را حق خود می‌دانند.


به گزارش فارس، قواعد تبعیض‌آمیز و سیاست‌های دوگانه‌ای که تحت فرمان رژیم اسرائیل اجرا می‌شود از دید هر کسی، جز آمریکایی‌هایی که شستشوی مغزی داده شده‌اند، بسیار زیاد و شدید است.
بنابراین گزارش، "پاول رابرتز "، معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا با بیان این مطلب در گزارشی که هفته‌نامه "امریکن‌فری‌پرس " آن را منتشر کرده، نوشت: حتی مقاله‌نویس روزنامه اسرائیلی "جروزالم پست " هم می‌تواند این قواعد تبعیض‌آمیز را ببیند؛ این مقاله‌نویس، هشتم اکتبر سال جاری میلادی در خصوص جریانات اخیر که همه اسرائیلی‌ها، یک صدا علیه گزارش گلدستون حرف می‌زنند، نوشت: معامله منصفانه از دید اسرائیل این است که "ما حق داریم هر کاری که می‌خواهیم با فلسطینیان انجام دهیم، زیرا بر اساس تعریف‌های موجود، هر کاری که ما انجام بدهیم، در حکم دفاع از خود است؛ در مقابل آنها (فلسطینیان) حق ندارند حتی انگشت خودشان را علیه ما بلند کنند، زیرا باز هم بر اساس تعریف‌های موجود، هر کاری که آنها در قبال ما انجام دهند، معنای تروریسم را می‌دهد. و این منطق، روشی است که همواره اجرا می‌شده و حتی در یورش به غزه نیز به کار گرفته شد.
مقاله‌نویس جروزالم پست می‌افزاید: هیچ محدودیتی در حق دفاع از خود، برای ما وجود ندارد؛ ما می‌توانیم عمدا هزاران خانه را در غزه خراب کنیم و یا پارلمان غزه، وزارت دادگستری، وزارت داخلی، دادگاه‌ها، تنها کارخانه تولید آرد غزه، مزرعه اصلی ماکیان غزه، کارخانه تصفیه فاضلاب، منابع آبی و بسیاری از مراکز حیاتی دیگر غزه را از بین ببریم.
رابرتز در ادامه مقاله خود با اشاره به اظهارات مقاله‌نویس اسرائیلی می‌نویسد: کسی نمی‌تواند چنین مطالبی را در "نیویورک‌تایمز " و یا "واشنگتن‌پست " بخواند و یا از هیچ یک از منابع خبری آمریکا بشنود. زیرا رسانه‌های آمریکایی سخنگوی لابی اسرائیل هستند و هیچ‌گاه حرف مهم و انتقادی از آنها شنیده نمی‌شود.
سیاستمدار اسبق آمریکایی می‌افزاید: لابی صهیونیست با تحمیل لایحه جرم شمردن نفرت، موفقیت بزرگی کسب کرده است، زیرا هم‌اکنون انتقاد از اسرائیل، یهود ستیزی خوانده می‌شود و یهود ستیزی هم نوعی نفرت محسوب شده و جرم تلقی می‌شود.
سردبیر سابق نشریه "وال‌استریت ژورنال " با تاکید بر غیرمنطقی بودن قانون جرم شمردن نفرت، می‌نویسد: "جان ساورز "، نماینده انگلیس در سازمان ملل اخیرا در گفت‌وگو با رادیو ارتش اسرائیل گفت که گزارش گلدستون در رابطه با یورش نظامی اسرائیل به غزه شامل یکسری جزییات جدی و مهم است که لازم است در مورد آنها تحقیق صورت گیرد.
رابرتز می‌افزاید: همین اظهارات ساورز به معنای ارتکاب جرم نفرت از سوی وی است. به همین خاطر "مجمع ضدافترا " ( جزیی از لابی صهیونیستی آمریکا)، با حمایت تعقیب‌کنندگان قانونی وزارت دادگستری آمریکا که در واقع اسلحه لابی صهیونیستی به شمار می‌روند، ساورز را به دادگاه خواهد کشید.
معاون وزیر اسبق خزانه‌داری آمریکا با تاکید بر اینکه حتی مصونیت سیاسی دیپلمات انگلیسی هم موجب نجات وی نخواهد شد، می‌نویسد: مصونیت دیپلماتیک، برای آمریکا که هر روزه به کشورهای دیگر حمله می‌کند و سران آنها را می‌کشد و یا به عنوان جنایتکاران جنگی به دادگاه لاهه می‌فرستد، هیچ معنایی ندارد.
بنابراین گزارش، همزمان با تلاش‌ها برای محکوم ساختن نماینده انگلیس،‌ کابینه رژیم صهیونیستی به ساورز و دولت انگلستان اخطار داده است که حمایت انگلیس از گزارش گلدستون می‌تواند موجب تخریب سیاست‌های دوگانه و تبعیض‌آمیزی شود که در حقیقت در راستای محافظت از غرب و اسرائیل ایجاد شده‌اند و نبود آنها می‌تواند باعث شود تا انگلستان به خاطر حضور در جنگ عراق و افغانستان، یک جنایتکار جنگی محسوب شود.
این نویسنده آمریکایی در انتهای مقاله خود می‌نویسد: با توجه به اجرای لایحه جرم شمردن تنفر، "یهودیانی که از خود تنفر دارند "، یعنی افرادی مثل سران جنبش‌های صلح اسرائیل و مسئولین برخی نشریات منتشر شده در اسرائیل، یهود ستیز محسوب شده و به جرم تنفر، در دادگاه‌های آمریکا محاکمه خواهند شد!