همکاری گسترده اطلاعاتی پاریس- تل‌آویو علیه برنامه صلح آمیز هسته‌ای ایران
ساعت ۱:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع فرانسه از همکاری گسترده اطلاعاتی میان کشورش با رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.

به گزارش فارس، "هروه مورن " وزیر دفاع فرانسه در گفت‌وگو با یک شبکه رادیویی این کشور موسوم به "آر تی ال " گفت: فرانسه به شکل منظم و دقیق اطلاعاتی را بویژه درباره پرونده هسته‌ای ایران با اسرائیل در میان گذاشته و رابطه‌ اطلاعاتی قوی میان تل‌آویو و پاریس برقرار است.
وی تاکید کرد: ما خواهان به دست آوردن این تضمین هستیم که ایرانی‌ها فعالیت هسته‌ای خود را متوقف می‌کنند و به همین دلیل با اسرائیل همکاری اطلاعاتی داریم.
از سوی دیگر روزنامه فرانسوی "لوفیگارو " نیز در این باره نوشت که افسران آمریکایی، فرانسوی و اسرائیلی جلسه‌ای را برای بررسی پرونده هسته‌ای ایران تشکیل داده‌اند.
این اظهارات صریح در شرایطی منتشر می‌شود که رسانه‌های غربی روابط میان فرانسه و رژیم صهیونیستی را در پی لغو سفر "برنار کوشنر " وزیر خارجه فرانسه به تل‌آویو بحرانی توصیف می‌کنند.
منابع اسرائیلی اعلام کردند که تل‌آویو از فرانسه و انگلیس به شدت خشمگین است، چرا که این دو کشور پس از انتشار گزارش گلدستون در پیامی از اسرائیل خواسته‌اند تا شهرک‌سازی و محاصره نوار غزه را متوقف کند.