حسینیان: سفرهای استانی پروژه‌های عمرانی را از انحصار مرکزیت خارج کرد
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۳ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: با سفرهای استانی از آنجایی که مسئولین از نزدیک مشکلات، نیازها و آسیب‌ها را دیدند، بسیاری از پروژه‌ها از انحصار مرکزیت به سایر نقاط کشور هم کشیده شد.


حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، در خصوص سفرهای استانی دولت گفت: سفرهای استانی بسیار مثبت است و خدمات بسیار ارزنده‌ای در طول این 4 سال نسبت به استان‌ها انجام شده است.
وی افزود:‌ یکی از مشکلاتی که قبلا داشتیم این بود که حکومت مرکزی با سایر استان‌ها ارتباط برقرار نکرده بود که این موضوع موجب شده بود که یک نوع تبعیض جغرافیایی در کشور حاکم شود و بیشتر بودجه در مرکز کشور و شهرهای نزدیک‌تر به مرکز مصرف شود.
نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: با سفرهای استانی از آنجایی که مسئولین از نزدیک مشکلات، نیازها و آسیب‌ها را دیدند از همین‌رو بسیاری از پروژه‌ها از انحصار مرکزیت به سایر نقاط کشور هم کشیده شد.
حسینیان با بیان اینکه دولت در دور جدید سفرهای استانی بیشتر وقت خود را صرف بررسی به نتیجه رسیدن پروژه‌های قبلی قرار دهد، اظهار داشت: در سفرهای دور جدید باید بین دولت یک تقسیم‌بندی صورت گیرد تا اعضای دولت بتواند این سفرها را مستقیما بروند تا خود دولت بیشتر به مدیریت کلان کشور بپردازند.

* حضور رئیس‌‌جمهور در سفرهای استانی نتیجه این سفرها را قطعی‌تر می‌کند

وی تاثیر حضور احمدی‌نژاد در سفرهای استانی را مثبت و سازنده دانست و تاکید کرد: قطعا وقتی رئیس‌جمهور در سفرها حضور پیدا می‌کند، هیئت دولت که در شهرستانها تشکیل می‌شود به یک نتیجه قطعی‌تری می‌رسد.
رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس با تاکید بر لزوم حضور رئیس جمهوری در سفرهای استانی دولت خاطرنشان کرد: برای پیگیری مصوبات گذشته شاید اگر وزرا یک دوره برای پیگیری مصوبات به سفرهای استانی بروند و از این سفرها گزارش دهند و این گزارش‌ها در مرکز بررسی شود، مناسب‌تر باشد.