برترین‌های علوم انسانی تحت پوشش بنیاد نخبگان قرار می‌گیرند
ساعت ۱۱:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: برترین‌های علوم انسانی تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان قرار می‌گیرند و از تسهیلات این بنیاد استفاده می‌کنند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نسرین سلطان‌خواه در جشنواره بین‌المللی فارابی گفت: این جشنواره بستری را فراهم می‌کند تا استعدادهای برتر در حوزه علوم انسانی شناخته شوند و انگیزه بیشتر برای فعالیت پیدا کنند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین مزیت‌های ملی ما سرمایه‌های انسانی است و بنیاد ملی نخبگان نیز در مسیر شناسایی و حمایت‌ از این سرمایه‌ها گام بر‌می‌دارد.
معاون علمی رئیس جمهور گفت: شناسایی نخبگان، معرفی و تقدیر از آن‌ها گام ابتدایی است که جشنواره‌هایی همچون فارابی و خوارزمی بر عهده دارند اما باید راه را برای حرکت این گروه هموار کرد و باید با حمایت از نخبگان، اجازه داد تمام انرژی‌ این گروه در فعالیت‌های علمی متمرکز شود.
وی افزود: بنیاد ملی نخبگان برگزیدگان جشنواره بین‌المللی فارابی را مورد حمایت قرار می‌دهد و به آن‌ها اعتبارات پژوهشی اختصاص می‌دهد و اگر این برگزیدگان جوان باشند از سایر تسهیلات بنیاد، همانند مقرری ماهانه در صورت دانشجو بودن و معافیت از سربازی می‌توانند استفاده کنند.