«امید» بیگانگان به جبهه موسوى
ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٩ : توسط : حسینی

میرحسین موسوى پس از چند ماه فعالیت هاى ساختارشکنانه و ضدقانونى و دعوت به اغتشاش، بالاخره قصد خود را براى تشکیل جبهه اى تحت عنوان «راه  سبز امید» اعلام کرد. در صورتى که وى هیچکدام از فرآیند هاى قانونى نظام را قبول نداشته و حتى دولت قانونى کشورکه توسط ولى فقیه تنفیذ شده را مشروع نمى داند. «جوان» در گفت وگو با کارشناسان به ارزیابى تشکیل این جبهه از سوى میرحسین پرداخته است.
رهبر: تشکیل این جبهه به بیگانگان امید داده است
حجت الاسلام رهبر، رئیس مجمع نمایندگان روحانى مجلس در گفت وگو با «جوان» تصریح کرد: آقاى میرحسین موسوى بهتر است به فکر تشکیل این جبهه نباشد و به جاى آن به فکر پاسخگویى به مسائلى باشد که از نظر قضایى و حقوقى قابل تعقیب است.
وى گفت: تاثیراتى که بیانیه هاى موسوى در تحریک مردم داشت و مقاومتى که در برابر قانون داشت و آن غوغاسالارى  را در انتخابات به راه انداخت چگونه مى خواهد جبهه تشکیل دهد.
رهبر ادامه داد: با توجه به وضعى که پیش آمده اگر آقاى موسوى بخواهد مجوز بگیرد قطعاً قانون احزاب به او اجازه نمى دهد.
وى با بیان اینکه تشکیل این جبهه امیدوارى به بیگانگان دادن است، تصریح کرد: این بیگانگان هستند که اکنون چشم امید به این انتخابات بسته اند چرا که سران اغتشاشات اخیر و آقاى موسوى امتحان خوبى پس ندادند و اگر ایشان به همان کلاس درس خود برگردند اولویت دارد.
نماینده اصفهان ادامه داد: در عقبه سیاسى حرکت هاى ایشان جریان هایى قرار دارند که نظام و قانون اساسى را قبول ندارند و خود ایشان نیز قانون را زیر پا گذاشتند و حالا یک عده ضدانقلاب را مى خواهند دور هم تحت عنوان جبهه سیاسى جمع کنند.
حیدرپور: تشکیل جبهه از سوى موسوى غیرقانونى است
عوض حیدرپور نماینده شهرضا در مجلس نیز با بیان اینکه هرکسى که بخواهد یک کار سیاسى انجام دهد باید قواعد و قوانین مربوط به آن را عمل بکند و قبول داشته باشد، ادامه داد: حال اگر کسى این قواعد و قوانین را قبول نداشته باشد به طور طبیعى نمى تواند در این سیستم مجوز بگیرد و کارى انجام بدهد.
این عضو فراکسیون اصولگرایان با اشاره به مواضع میرحسین موسوى بعد از انتخابات خصوصاً اینکه دولت قانونى منتخب مردم را نامشروع مى شمرد، گفت: طبیعى است که با این مواضع موسوى وى نمى تواند چنین کارى را انجام دهد و اقدام وى براى تشکیل جهبه غیرقانونى است.
جوادى: راى دهندگان به موسوى از او زده شده اند
على جوادى دبیرکل جامعه اسلامى دانشجویان نیز در گفت وگو با «جوان» گفت: آنچه امروز پس از اتفاقات تلخ و شیرین انتخابات مى توان نگریست این است که جریانى را در انتخابات مى بینیم که ضدیت آشکارى با قانون اساسى جمهورى اسلامى داشت. شاید در ابتداى مسیر شک و شبهه اى در خصوص آنها وجود داشت و مواضع آنها را حمل بر غفلت و یا جهالت مى دانستند اما هر چه از این مسیر گذشتیم و به امروز رسیدیم شاهد این بودیم که این جریان هیچ تمایلى به تمکین در برابر قانون ندارد.
جوادى ادامه داد: بلایى که بر سر این جریان آمده این است که همان ۱۳ میلیونى که به آنها راى دادند اکنون زده شده اند و خود میرحسین موسوى نیز طرد و منفور شده است. دبیرکل جامعه اسلامى دانشجویان تصریح کرد: شخصى که بخواهد تحت قوانین نظام فعالیت سیاسى بکند نیازمند یکسرى صلاحیت هاست که روشن ترین روش براى احراز صلاحیت آنها افکار عمومى است.
وى گفت: با این فضایى که این جریان ادامه داد اصلاً و ذاتاً صلاحیت احراز جایگاه فعالیت سیاسى را نخواهد داشت و اگر بخواهد این کار را انجام دهد توان و نیروى انسانى آن را نخواهد داشت.
جوادى افزود: کسانى که به کاندیداى این جریان راى داده اند اکنون زده شده اند و یک چهره نفرت انگیزى از او در داخل اجتماع ایجاد شده است.