نامه مهدی هاشمی درباره «آینده» و توضیحات«جوان»
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱ : توسط : حسینی

کد خبر : 9832        زمان مخابره : 1/8/1388        14:13


نامه مهدی هاشمی درباره «آینده» و توضیحات«جوان»

در نمابری که با امضای مهدی هاشمی در سربرگ دانشگاه آزاد به «جوان» ارسال شده درباره سایت منتسب به وی توضیحاتی ارائه شده است.

در حالی که هنوز مشخص نیست مهدی هاشمی همچنان در ماموریت(!) خارج کشور است یا به ایران بازگشته ، نمابر منتسب به وی با سربرگ هیئت امنای دانشگاه آزاد درساعت 2 بامداد به روزنامه واصل شده است.
تصویر نمابر منتسب به مهدی هاشمی به شرح ذیل است:


توضیحات جوان:
1- در محافل سیاسی و رسانه ای  انتساب سایت «آینده» به آقای مهدی هاشمی اظهر من الشمس است. بررسی مواضع این سایت نیز بیانگر انطباق کامل مواضع آن با رویکردهای سیاسی آقای مهدی هاشمی در جریان انتخابات ریاست جمهوری و اغتشاشات بعد از آن است که وی نقش به سزایی در آن ها داشت.
2- ادبیات نامه منتسب به آقای مهدی هاشمی رفسنجانی شباهت عجیبی با ادبیات گردانندگان سایت «آینده» دارد. این شباهت بویژه در تعرض به نهادهای انقلابی و حافظ ارزش ها و امنیت کاملا" مشهود است. سایت آینده طی هفته های اخیر به نقل از مخاطبان خیالی خود ضمن تحریک به ترور فرمانده سپاه ، از شهادت چند تن از فرماندهان دلاور سپاه در بلوچستان ابراز خوشحالی کرد و دلیل شهادت آن ها را مواضع اخیرشان اعلام نمود. این سایت همچنین با توجیه اقدامات گروهک تروریستی ریگی ، مدعی وجود گروه های تروریستی در قم شد! در نامه مهدی هاشمی نیز با همان سیاق و ادبیات  سایت «آینده» ، نهادهای انقلابی به نیش قلم نواخته شده اند.


2- به رغم تکذیب حمایت آقای مهدی هاشمی رفسنجانی از روزنامه ها و سایت های خاص ، برخی همکاران سابق وی صراحتا" ااعلام کرده اند که او در راه اندازی و هدایت برخی سایت های فیلتر شده نقش داشته است. لااقل گردانندگان سایت جمهوریت به صراحت بر چنین موضوعی تاکید کرده اند.


3- ادعای آقای مهدی هاشمی مبنی بر عدم درج تکذیبه های متعدد وی  درحالی مطرح می شود که او در گذشته تنها یک نمابر بدون امضاء ، تاریخ و پیوست از دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام به «جوان» ارسال کرده که  به دلیل شبهه در اصالت چنین نمابری «جوان» قانونا" می توانست از درج آن خودداری کند اما نامه مذکور در روزنامه منتشر شد. خوشبختانه به دلیل تذکر قبلی «جوان» تنظیم کنندگان نامه اخیر ، رعایت جوانب را نموده و با درج تاریخ و شماره برای نامه ، نکات ایمنی را برای مشخص نشدن محل ارسال نمابر رعایت کرده اند!

4- آقای مهدی هاشمی رفسنجانی درنمابر منتسب به خود تاکید کرده  است که برخی رسانه ها خود را در امنیت کامل تقنینی،قضائی و اجرائی می بینند. به نظر می رسد آقای هاشمی بهتر است قضاوت را در این زمینه به مردم واگذار کنند که چه کسی از حاشیه امن قضایی و تقنینی و اجرایی برخوردار است؟ روزنامه ها و رسانه هایی چون «جوان» که مسئولان آن با شکایت کاندیدای مورد حمایت آقای هاشمی (یعنی میرحسین موسوی) در تردد دائمی به دادگاه به سر می برند و هر بار پس  از پر کردن برگه های بازجویی ، با قرار کفالت های میلیونی بیرون می آیند  یا کسانی که به رغم  وجود شواهد روشن مبنی بر دخالت در حوادث پس از انتخابات ، در تردد دائمی بین تهران و لندن و بیروت و کویت به سر می برند و مطالبه عمومی برای برخورد قانونی با آن ها نیز تاکنون راه به جایی نبرده است؟ و صد البته سایت های منتسب به آن ها نیز همچون خود آن ها از حاشیه امن برخوردارند و به رغم اهانت های متعدد و شایعه پراکنی علیه ارکان عالیه نظام ، توهین به حافظان امنیت مردم و نهادهای قانونی ، تحریک به ترور فرماندهان عالیرتبه ، ابراز خوشحالی از شهادت فرماندهان سپاه و تبرئه قاتلان جنایتکار آن ها ، بی هیچ بازخواستی به کار خود ادامه می دهند و اطمینان کامل دارند که همچون حامی بزرگ خود، با آن ها نیز هیچ برخوردی صورت نخواهد گرفت.