یک مقام آمریکایی: آمریکا منتظر پاسخ رسمی ایران به قرارداد فروش سوخت هسته‌ای است
ساعت ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک مقام آمریکایی اعلام کرد که این کشور همچنان منتظر پاسخ رسمی ایران درباره قرارداد فروش سوخت هسته‌ای است.


به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز در خبری به نقل از یک مقام آمریکایی که هویتش اعلام نشد نوشت: واشنگتن به خبر تلویزیون ملی ایران که طی گزارشی اعلام کرده بود تهران پیش‌نویس قرارداد فروش سوخت هسته‌ای را تایید نخواهد کرد توجهی نمی‌کند و منتظر پاسخ رسمی ایران است.
"محمد البرادعی " مدیر کل آژانس انرژی اتمی روز چهارشنبه پیش نویس قرارداد فروش سوخت هسته‌ای به تهران را به کشورهای ایران، آمریکا، روسیه و فرانسه ارائه داد تا این پیش‌نویس را تا روز جمعه به تصویب درآورند.
روسیه، آمریکا و فرانسه موافقت خود با پیش‌نویس قرارداد فروش سوخت هسته‌ای به تهران را اعلام کردند.
"سرگی لاوروف " وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای اوکراینی خود اعلام کرد: ما با این پیشنهادات [پیش‌نویس قرارداد فروش سوخت رآکتور به ایران] موافقت کرده‌ایم و کارشناسان روسی در نشستی که این پیشنهادات تهیه شد حضور داشتند.
"مایک هامر " سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا پاسخ مثبت خود به این پیشنهاد [فروش سوخت هسته‌ای به ایران] را به "البرادعی " مدیر کل آژانس انرژی اتمی را اعلام کرد.
هامر افزود: ما مشتاقانه منتظر پاسخ ایران هستیم.
"برنارد والرو " سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه نیز اعلام کرد: پیش‌نویس توافقنامه مورد رضایت فرانسه واقع شده است. ما این موضوع را از طریق رسمی اعلام کردیم.
وی افزود: "محمد البرادعی " مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منتظر پاسخی شفاف از سوی ایران است.