وزیر کشور: اسلام آباد گروهک تروریستی "ریگی " را تحویل ایران دهد
ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: وزیر کشور ایران در اسلام‌آباد با تاکید بر اینکه دولت پاکستان باید سرکرده گروهک تروریستی جندالله را به تهران تسلیم کند، گفت که اسنادی در دست است که نشان می‌دهد «عبدالمالک ریگی» به راحتی به پاکستان سفر می‌کند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، "محمد مصطفی نجار " وزیر کشور ایران امروز جمعه پس از ورود به پایتخت پاکستان، در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی دولتی این کشور از دولت اسلام‌آباد خواست تا "عبدالمالک ریگی " سرکرده گروه شورشی جندالله را به تهران تسلیم نماید.
وزیر کشور ایران که به منظور گفت‌و‌گو با مقامات ارشد پاکستان درباره حوادث تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان و شهادت جمعی از فرماندهان سپاه و تعدادی از هموطنان ایرانی به این کشور سفر کرده است، در ادامه گفت‌و‌گو با شبکه دولتی پاکستان تاکید کرد : ما اسنادی داریم که نشان می‌دهد ریگی به راحتی به پاکستان سفر می‌کند، ما اینجا هستیم تا از پاکستان بخواهیم که ریگی را تسلیم ایران نماید.
بر اساس این گزارش، به دنبال شهادت جمعی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان، گروه شورشی جندالله مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.
وزیر کشور ایران با تاکید بر اینکه گروه شورشی جندالله در پاکستان پایگاههایی دارد، خطاب به دولت پاکستان گفت : این اقدام (پناه دادن به ریگی) در جهت منافع دو کشور همسایه نیست.
از سوی یگر وزیر کشور پاکستان در دیدار وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران برای بازداشت و تحویل عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالله به ایران قول همکاری داد.
«مصطفی محمدنجار» وزیر کشور که به پاکستان سفر کرده در دیدار با همتای پاکستانی خود با تاکید بر اینکه ایران از نظر امنیتی یکی از امن‌ترین کشورهای منطقه به شمار می‌رود، گفت: این توان را داریم که با هر نوع ناامنی که از خارج از مرزها تحمیل می‌شود برخورد کنیم. در این حال دولت پاکستان باید در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشد.