آیت‌الله صدیقی :هدف دشمن در فتنه‌های پس از انتخابات تجزیه حکومت، ملت و ولایت بود
ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱ : توسط : حسینی

 

خطیب موقت نمازجمعه تهران، ظرف عمل برخی اساتید دانشگاه را غربی دانست و افزود: برخی از حقوقدانان در کلاس‌های درس، احکام جزائی اسلام و حقوق زنان را تحمل نمی‌کنند و گاهی این را بروز می‌دهند، مثلا در زمان امام به لایحه قصاص اعتراض کردند اما با شمشیر تیز غیرت امام مواجه شدند.

به گزارش شبکه ایران، آیت‌الله کاظم صدیقی، خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه اول نمازجمعه با توصیه مردم به تقوای الهی اظهار داشت: مأموران دولتی و مسئولان حکومتی بایستی با عملکرد خود به وظایفشان و با اتخاذ تدبیر و مدیریت از بیت‌المال حراست کنند.

* در بحران‌ها همین مردم هستند که مجاهدت می‌کنند

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنانش با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس، اخلاص مردم و رهبری را مهمترین عامل پیروزی کشورمان در جنگ هشت‌ساله عنوان کرد و افزود: مقاومت و ایثار مردم کشور را از خطر جدی جنگ جهانی علیه کشورمان نجات داد.

صدیقی همچنین تصریح کرد: در بحران‌ها همین مردم هستند که مجاهدت می‌کنند به همین دلیل ولی نعمت ما به شمار می‌روند.

وی با تاکید بر اینکه باید با مردم در ادارات خوش‌رفتاری شود، خاطر نشان کرد: اولین چیزی که حق مردم است تا از ما مطالبه کنند، تکریم و احترامشان به شمار می‌رود.

* تقوا اقتضاء می‌کند که مردم توقعاتشان را متناسب با واقعیت‌ها تنظیم کنند

صدیقی افزود: البته تقوا اقتضاء می‌کند که مردم توقعاتشان را متناسب با واقعیت‌ها تنظیم کنند و در مطالبات خود مشورت کنند زیرا گاهی ممکن است کسی حقی نداشته و تصور کند که حقی دارد، لذا در زمانی که به مقصد نرسد، ممکن است برنجد و اگر حقی دارد، بایستی چارچوب امکانات را نیز ببیند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه انصاف از شعب تقوا به شمار می‌رود، اضافه کرد: به همین دلیل هم باید مسئولان خود را به جای مردم گذاشته و هم مردم خودشان را به جای صاحب منصب‌ها قرار دهند تا بتوانند شرایط یکدیگر را درک کنند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش پایانی خطبه خود نماز را یار انسان در طوفان‌ها و امواج دانست و گفت: نماز می‌تواند به ما کمک کند، لذا کسانی که در دام گناه هستند، می‌توانند با کمک نماز خود را پاک کنند.

*دشمن در مرزها به دنبال سلب امنیت و وحدت است

به گزارش فارس، آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به شهادت چند تن از فرماندهان سپاه و سران طوایف سیستان و بلوچستان، این حادثه را یک اتفاق تلخ توصیف کرد و گفت: دشمن در مشکلات مرزی و غیرمرزی دو هدف در راس برنامه‌های خود دارد؛ یکی مسئله امنیت و دیگری اتحاد و وحدت.

* دشمن در فتنه‌های بعد از انتخابات قصد داشت حکومت را تجزیه کند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حوادث بعد از انتخابات یادآور شد: دشمن در فتنه‌های بعد از انتخابات قصد داشت ملت،‌ حکومت و ولایت را تجزیه و پراکنده کند و امنیت را از بین ببرد.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه امروز ایران از امن‌ترین کشورهای دنیا است، اضافه کرد: ریشه نظام جمهوری اسلامی ایران به تاسیس اسلام و بعثت پیامبر اعظم برمی‌گردد و این نظام در مدینه و به دست پیامبر پایه‌ریزی شد، اما مدتی بین ما و آنچه پیامبر پایه‌ریزی کرد،‌ فاصله افتاد که توفیق امام و مدد غیبی خدا موجب شد، این نظام به صحنه بیاید و سیاست تدبیر و مدیریت را در چارچوب دین و مورد رضایت خدا قرار دهد.

* خون شهدای سیستان توهم تفرقه بین شیعه و سنی را از بین خواهد برد

امام جمعه موقت تهران ادامه داد:‌ دشمنان ما دیدند که دین وارد مملکت شده و این مملکت به سرعت در ابعاد علمی و صنعتی به صورت جهشی پیش می‌رود و همه مشکلات را یکی پس ازدیگری پشت سر می‌گذارد، به همین دلیل دوباره از سلاح تفرقه‌افکنی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کند و در این راستا 41 نفر از فرزندان ملت اعم از شیعه و سنی را به خاک و خون کشید، اما به فضل خدا خون این عزیزان که برای یک هدف ریخته شد، این توهم تفرقه بین شیعه و سنی و بلوچ و فارس و قومیت‌ها از بین خواهد برد و موجب انسجام بیشتر خواهد شد.

* انتقام از یک گروهک تروریستی برای ایران سخت نیست

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:‌ برای نظامی که در 8 سال دفاع مقدس بینی غرب و شرق را به خاک مالید، انتقام گرفتن از یک گروهکی که هیچ عددی نیست و پایگاهی در هیچ زمینه‌ای ندارد اما نوک پیکان کشورهای استکباری و برخی کشورهای منطقه برای انجام ماموریت‌های استکباری است، کار سختی نخواهد بود.

*ظرف عمل برخی اساتید دانشگاه، غربی است

آیت‌الله صدیقی با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب برای اصلاح کتب و رشته‌های دانشگاهی به ویژه علوم انسانی تصریح کرد: حقوق،‌ روانشناسی، جامعه شناسی و سایر رشته‌های علوم انسانی همه از غرب به ما رسیده و برخی از اساتید نیز با رنگ غرب رنگ گرفتند و ظرف علمشان ظرف غربی است که با واقعیات جامعه و دین ما انطباق ندارد.

وی افزود: برخی از حقوقدانان در کلاس‌های درس، احکام جزائی اسلام و حقوق زنان را تحمل نمی‌کنند و گاهی این را بروز می‌دهند، مثلا در زمان امام به لایحه قصاص اعتراض کردند اما با شمشیر تیز غیرت امام مواجه شدند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در بحث علوم انسانی انقلابی مانند انقلاب اول در دانشگاه‌ها لازم است، گفت: این موضوع خیزش مردانه و جانانه صاحب نظران، اساتید مومن و کارشناسان متدین را می‌طلبد که همه کارها را کنار بگذارند و در راستای اصلاح علوم انسانی قدم بردارند.

آیت‌الله صدیقی اظهار داشت: گاهی انسان همانطور که در فتنه‌ها از برخی اشرار نگرانی دارد، از برخی کرسی‌های دانشگاه‌ها نیز نگرانی دارد چراکه علوم تربیتی، اجتماعی، احکام حقوقی ما از آن گرفته شده است و به همین دلیل بود که رهبری عزیز، کارشناسان و اساتید دانشگاه‌ را ارجاع دادند که با مطالعه قرآن کریم بنایی نو بسازند و دنیا را از این سوءتفاهم و تحلیل‌ها نجات دهند.

*مردم در موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند توجیه هستند

وی با اشاره به لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها این موضوع را نیازمند توجیه مردم دانست و گفت: مردم در بحث سهمیه‌بندی بنزین نیز نگران بودند و برخی این نگرانی‌ها را بهانه قرار داده بودند، اما مردم خود، حکومت و دولت را بوجود آوردند و در اجرای برنامه‌ها دوشادوش دولت و مسئولان و گاهی جلوتر از آنها حرکت می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: روا نیست 70 درصد از جمعیت ما از یارانه‌ها محروم باشند و 30 درصد از این مزایا استفاده کنند، همچنین روا نیست که هزینه‌های سرسام‌آور برای یارانه‌ها مصرف شود و ملت در آینده مخصوصا در بحث انرژی با مشکلات سختی مواجه شوند، به همین دلیل صبر، سعه صدر، آگاهی، رشد، تعاون و ایفای رسالت رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در این خصوص مورد ضرورت است.