مجمع ده‌گانه بسیج "دانشگاه‌‌های آزاد تهران" خواستار برخورد با جاسبی شد
ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱ : توسط : حسینی

 

مجمع ده‌گانه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران با صدور نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه درباره اتفاقات اخیر در دانشگاه آزاد تأکید کرد: این جریان در اقدامی برنامه‌ریزی شده در صدد است تا مسئولان نظام را به عدم پیگیری تخلفات مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی متقاعد سازد.

به گزارش شبکه ایران مجمع ده‌گانه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران بزرگ (واحد علوم پزشکی تهران، واحد تهران شمال، واحد تهران غرب، واحد علوم و تحقیقات تهران، واحد تهران جنوب، واحد شهرری، واحد تهران مرکز، واحد دندانپزشکی تهران، واحد اسلامشهر و واحد داروسازی تهران) در نامه ای خطاب به آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس جدید قوه قضائیه نسبت به اتفاقات اخیر در برخی از شعب دانشگاه آزاد واکنش نشان داد.

در این نامه با اشاره به پیام هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب به سران سه قوه مبنی بر پیگیری مبارزه با مفاسد اقتصادی آمده است: این امر هنوز محقق نشده و در مورد دانشگاه آزاد و تخلفاتش اوضاع از سایر مراکز به نظر حادتر است.

مجمع ده گانه بسیج دانشگاه‌های آزاد در ادامه می‌افزاید: براین باوریم پروژه به آشوب کشیدن فضای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که قبل از انتخابات با همکاری عوامل وابسته به مدیریت کلید زده شد، هم اکنون با هدف عدم مطالبه‌گری تعیین تکلیف شهریه‌های پرداختی دانشجویان و مصروف شدن آن در بازی‌های جناحی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین پیگیری نشدن اعترافات سران اغتشاشات در دادگاه و اثبات یا رد صحت آنها، مجددا راه‌اندازی شده و با تطمیع و تحریک‌های پنهانی همراه تساهل و تسامح مدیریت، این دانشگاه هر روز پر رنگ تر می‌شود.

دانشجویان در ادامه این نامه خاطرنشان کردند: این جریان در اقدامی برنامه‌ریزی شده در صدد است تا ناآرامی را از فضای دانشگاه به سطح جامعه منتقل نماید و مسئولان نظام را به دنبال نکردن تخلفات دانشگاه آزاد اسلامی متقاعد سازد.

آن‌ها در ادامه از رئیس قوه قضائیه خواستند تا با عوامل پشت پرده وقایع پس از انتخابات با تدبیر و هر چه سریعتر برخوردی قاطع و شایسته شود.

در پایان این نامه خطاب به آیت الله آملی لاریجانی آمده است: حضرتعالی نیز به عنوان ریاست محترم قوه قضاییه با تشکیل "کارگروه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی "، برای همیشه به ابهامات و شبهات پیرامون این دانشگاه خاتمه داده و در این اقدام با مسرور نمودن دل‌های هزاران دانشجو و فارغ‌التحصیل متضرر از این تخلفات بی‌شمار، برگ زرینی در کارنامه خدمت خویش به نظام اسلامی ثبت نمایید.