تل آویو به‌عنوان قدرت اتمی منطقه، همواره مخالف برنامه هسته‌ای تهران است
ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱ : توسط : حسینی

 

شبکه تلویزیونی فرانسه گفت: اسراییل به عنوان تنها قدرت اتمی در خاورمیانه همچنان به موضع گیری مخالفت آمیز خود علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد.

به گزارش شبکه ایران، شبکه تلویزیونی فرانس 24 صبح امروز جمعه طی گزارشی در خصوص توافقنامه ایران و قدرت های جهانی در وین گفت: اسراییل به‌عنوان تنها قدرت اتمی در منطقه خاورمیانه، به موضع گیری‌های مخالفت آمیز خود علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد. 
این شبکه تلویزیونی در بخش دیگری گزارش داد که "ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بار دیگر با ادامه روند غنی سازی اورانیوم در ایران، مخالفت کرد و گفت: زمانی که ایران به غنی سازی اورانیوم ادامه دهد این بدان معناست که انجام غنی سازی در داخل ایران جنبه یی قانونی می یابد.
فرانس 24 دراین گزارش به اظهارت مثبت محمد البرادعی مدیر کل آژانس بین المللی اتمی درارتباط با پذیرش پیش نویس این طرح اشاره کرد.
البرداعی در این مورد به خبرنگاران گفت، در صورت پذیرش توافقنامه وین از سوی ایران، این کشور به آغوش باز جامعه بین المللی بازخواهد گشت ، اما این درحالی است که مقامات رژیم صهیونیستی با این موضوع که توافقنامه فوق به ادامه غنی سازی درایران مشروعیت می‌بخشد، مخالفند.
به گزارش این شبکه خبری و براساس توافقنامه وین، روسیه قرار است یک هزارو 200کیلوگرم از اورانیوم با غنای پایین ایران را تا حدود 20درجه تخلیص کرده و فرانسه نیز این اورانیوم با غنای بالا را به میله‌های سوخت تبدیل خواهد کرد.
این میله‌ها برا ی مصارف پزشکی در راکتور تحقیقاتی تهران به ایران ارسال می‌شود.