احمدی نژاد با حضور دختر نونهال سخنرانی کرد
ساعت ٧:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۸/۱ : توسط : حسینی
درخواست دختر نونهال یکی از جهادگران همایش بزرگ دانشجویان، طلاب و دانش آموزان جهادی سراسر کشور برای حضور در کنار رییس جمهوری و تحقق این درخواست، از حاشیه های دیدنی این همایش بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر "محمود احمدی نژاد" که عصر امروز در این همایش سخنرانی می کرد، هنگام سخنرانی با درخواست دخترکی مواجه شد که می خواست کنار رییس جمهوری باشد.
رییس جمهوری هم به همراهان خود گفت که زهرا را کنار تریبون بیاورند.
با آمدن این دختر که چادر مشکی کوچکی بر سر داشت، رییس جمهوری او را بغل کرد و ابتدا نامش را پرسید.
زهرا سپس به جمع حاضر گفت: "یک صلوات بفرستید، برای فلسطین".
احمدی نژاد در حالی که این دخترک را بغل داشت، گفت: "سیاست خارجی در عرصه بین الملل باید مانند زهرا خانم باشد."
چند دقیقه مانده به پایان سخنرانی رییس جمهوری، یکی از ساکنان استان سیستان و بلوچستان که به زبان انگلیسی همراه با فارسی صحبت می کرد، از احمدی نژاد خواست تا مطالبش را به او بگوید.
وی با دستور احمدی نژاد، به جایگاه هدایت شد.
"محمد گلریز" خواننده سرودهای انقلابی و حماسی نیز در این همایش برنامه اجرا کرد.
گلریز پس از اجرای سرود جهاد که سال 1359 آن را اجرا کرده بود، از رییس جمهوری خواست تا سرود دیگری را متناسب با این همایش اجرا کند.
گلریز سرود معروف "از صلابت ملت و ارتش و سپاه ما ..." را اجرا کرد و حاضران را تحت تاثیر قرار داد.
وی پس از اجرای برنامه با احمدی نژاد گفت و گو کرد.
فضای همایش بزرگ دانشجویان، طلاب و دانش آموزان جهادی از سفرهای استانی دولت متاثر بود و پنج نماینده گروه های جهادی در سخنان خود به این موضوع اشاره کردند.
در این همایش بخشی از سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فداییان اسلام در سال 1359 پخش شد که به گفته مجری برنامه تاکنون منتشر نشده است.
احمدی نژاد با اشاره به پوستری که بر تریبون نصب شده بود و جوانی را نشان می داد که با تکیه به دیواری در یک روستا استراحت می کند، گفت: "این زیباترین صحنه ای است که می تواند در نمایشگاه های بزرگ جهان به نمایش در آید."