احمدی نژاد:دولت پاکستان در دستگیری عوامل حوادث تروریستی تعلل نکند
ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس شورای عالی امنیت ملی ضمن محکوم کردن تشدید حوادث تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان از دولت پاکستان ‌خواست که در دستگیری عوامل اصلی این اقدام تروریستی بیش از این معطل نکند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان در آغاز جلسه یکشنبه شب هیئت دولت با ابراز تأسف از حادثه تروریستی امروز در شرق کشور افزود: مطلع شدیم که برخی از مأموران در پاکستان با عوامل اصلی این حوادث تروریستی همکاری می‌کنند و این را حق خود می‌دانیم که این جنایتکاران را از آنها مطالبه کنیم.
وی با بیان اینکه باید حکم قانونی در خصوص این جنایتکاران وابسته با قدرت اجرا شود، تصریح کرد: از مأموران امنیتی و انتظامی می‌خواهیم این پرونده را با قدرت پیگیری کرده و دست‌های اصلی جنایت را شناسایی و آنها را دستگیر کنند و به دست عدالت بسپارند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی با جلسه مسئولان و معتمدان بزرگان قبایل و نقاط اتکاء و اطمینان مردم منطقه برای خدمت بهتر به استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: کسانی که اینگونه وحشیانه و خارج از همه اصول انسانی به خدمتگزاران بی‌توقع و خالص مردم حمله می‌کنند و آنها را به خاک و خون می‌کشند از توسعه روحیه خدمت‌رسانی، اعتماد و انسجام بین مردم و مسئولان و ناکامی دشمنان نظام جمهوری اسلامی که از صدها کیلومتر آن طرف‌تر آمده‌اند و هیچ کاری نتوانسته‌اند، انجام دهند ناراحتند.
احمدی نژاد این حرکات مذبوحانه را برای ضربه زدن به پیوند عمیق و عاطفی ملت و مسئولان، روحیه خدمتگزاری به مردم و دلبستگی به ایران عزیز خیالی خام و بی‌نتیجه توصیف و تصریح کرد: عوامل این حوادث عناصری کوردل، بی‌فرهنگ و عقب‌افتاده هستند که هیچ جایی بین مردم ندارند و به هیچ وجه به آنها فکر نمی‌کنند.
وی این حادثه تأسف‌بار را به همه مردم، خدمتگزاران، اهالی منطقه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسلیت گفت و اظهار داشت: از جهتی باید بگوییم خوشا به حال این عزیزان که شهید شدند و در حال خدمت پرواز کردند و از سوی دیگر باید با تمام وجود برای از دست دادن آنها ابراز تأسف و ناراحتی کنید.
رئیس جمهور ضمن محکوم کردن تشدید حوادث تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان خطاب به دولت پاکستان گفت: از دولت پاکستان می‌خواهیم در دستگیری عوامل اصلی این حوادث تروریستی بیش از این معطل نکند.
احمدی نژاد با توجه به زلزله اخیر در تهران جهت آمادگی برای حوادث احتمالی از تمام اعضاء دولت درخواست نمود تا با ستاد بحران وزارت کشور همکاری جدی و به موقع داشته باشند.
وی در این جلسه مردم را نیز به توجه به تذکراتی که از سوی مسئولین زیربط در ارتباط با رعایت نکات ایمنی داده می‌شود، توصیه کرد.