در پایان ماموریت خود؛ علی‌احمدی تغییرات اموال و دارایى‌هایش را اعلام کرد
ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٦ : توسط : حسینی

 

سهام عدالت که اعضای هیات علمی همه دانشگاه‌ها مشمول دریافت آن بوده اند و حدود5میلیون تومان معادل ریالی هدایای دریافت شده از دولت به مناسبت اعیاد مختلف، از جمله تغییرات صورت گرفته در اموال و دارایی وی در پایان دوره تصدی وزارت آموزش و پرورش نسبت به پیش از تصدی پست وزارت است.

به گزارش شبکه ایران دکتر علیرضا علی‌احمدی در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی دولت درخصوص تغییرات در اموال ودارایی هایش در پایان دوره وزارت آموزش و پرورش، این تغییرات را توضیح داد.
به گفته علی احمدی، طی 21 ماه دوران سرپرستی و وزارت در وزارت آموزش و پرورش، وی هیچ‌گونه رابطه مالی و در آمدی با وزارتخانه آموزش و پرورش نداشته و طی این مدت فقط از طریق دانشگاه طبق روال یک عضو هیات علمی حق الزحمه معلمی خویش را دریافت می کرده است.

دکتر علیرضا علی احمدی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران است.
وی درباره تغییرات وضعیت دارائی‌های خود و اعضای خانواده اش قبل از تصدی وزارت آموزش و پرورش و بعد از آن اظهار داشت: برای احداث بنایی در یک زمین کشاورزی در روستای حاجی آباد از توابع تهران مبلغی بالغ بر 60 میلیون تومان هزینه شد که سهم اینجانب و همسرم نصف این مبلغ سرمایه گذاری است که از محل حقوق هیات علمی اینجانب و همسرم تامین شده است.
وزیر سابق آموزش و پرورش یادآور شد که یک خط تلفن همراه که در دوران مسئولیت قبلی(ریاست دانشگاه پیام نور) در اختیار وی بوده است، با پرداخت مبلغ 550 هزار تومان به حساب دولت، طبق مقرارت به وی منتقل شده است.
سهام عدالت که اعضای هیات علمی همه دانشگاه‌ها مشمول دریافت آن بوده اند و حدود5میلیون تومان معادل ریالی هدایای دریافت شده از دولت به مناسبت اعیاد مختلف، از جمله تغییرات صورت گرفته در اموال و دارایی وی در پایان دوره تصدی وزارت آموزش و پرورش نسبت به پیش از تصدی پست وزارت است.
علی‌احمدی با اشاره به انتشارات تولید دانش و فصلنامه مدیریت فردا که از قبل از دوران تصدی وزارت- از سال1382- تحت نظر وی مدیریت می شده است، تاکید کرد که تغییرات حساب‌های جاری متعلق به این مجموعه ها نیز عادی و طبق روال بوده است که مشروح آن به استحضار رئیس قوه قضائیه رسیده است.
وزیرسابق آموزش و پرورش همچنین خرید یک خط تلفن همراه ایرانسل برای فرزند دانش آموز خود را دیگر تغییر صورت گرفته در فهرست اموال و دارایی های خانواده اش اعلام کرد.
علی‌احمدی تاکید کرد که منزل مسکونی شخصی وی از سال1383 یک آپارتمان واقع در یک مجتمع مسکونی در لویزان است و با مشارکت تعدادی از استادان دانشگاه ساخته شده است که وی و خانواده اش از آن سال در این آپارتمان ساکن هستند.
وزیر آموزش و پرورش دولت نهم پیش از این بر اساس اصل 142قانون اساسی فهرست و جزئیات اموال خود و خانواده اش را به رئیس قوه قضائیه اعلام کرده است.

به گزارش شبکه ایران پیش از این مصطفی پورمحمدی، محمود فرشیدی، غلامحسین الهام، محمدرضا اسکندری، محمدحسین صفار هرندی و فاطمه واعظ جوادی از جمله وزرا و معاونان احمدی نژاد در دولت نهم بودند که پس از کناره گیری از مسئولیت لیست اموالشان را مطابق اصل 142 قانونی اساسی اعلام و حتی آن را رسانه‌ای هم کرده بودند.

اعلام عمومی لیست اموال و دارایی های مدیران قوه مجریه در پایان دوره مسئولیت شان -که برای اولین بار در دولت نهم اتفاق اقتاد- با استقبال مردم و رسانه ها مواجه شده است.