دیدار هیئت منتخب شورای عالی امنیت ملی با بازداشت شدگان در زندان اوین
ساعت ٧:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٩ : توسط : حسینی

سخنگوی هیئت رسیدگی به بازداشت های اخیر در شورای عالی امنیت ملی از بازدید این هیئت از زندان اوین و ملاقات با بهزاد نبوی، عیسی سحرخیز، محمد قوچانی و محمد علی ابطحی خبر داد.
پرویز سروری با بیان اینکه این دیدار روز سه شنبه انجام شده است، گفت: این دیدار از سوی هیئت رسیدگی به بازداشت های اخیر در شورای عالی امنیت ملی و پس از تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برپیگیری موضوع بازداشت ها صورت گرفته است.
وی که با ایرنا گفت وگو می کرد، با بیان اینکه در جریان این دیدار از بند زنان اوین بازدیدی صورت گرفته است، گفت: در این دیدار با 6 نفر از زنانی که در حوادث اخیر بازداشت شده و در این زندان به سر می برند، ملاقات و با آنان درباره وضعیت آنان در زندان گفت وگو شد.
سروری اظهار داشت: برخورد زندانبان ها با آنان، وضعیت رفاهی و بهداشت زندان و برخورد بازجویان با آنان سوالاتی بود که مطرح شد و آنان از وضعیت عمومی خود در زندان ابراز رضایت کردند.
این نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: درخواست این دسته از بازداشت شدگان از هیئت رسیدگی به بازداشت های اخیر، تسریع در رسیدگی به وضعیت آنها و تعیین تکلیف پرونده های آنان بود.
سروری اظهار داشت: برخی از زنان بازداشت شده به اعضای هیئت رسیدگی اعلام کردند که در زمان دستگیری مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که این هیئت ضمن دریافت اسامی آنان قول پیگیری موضوع را داد.
وی با اشاره به دیدار این هیئت با چهره های سیاسی بازداشت شده در زندان اوین گفت: عیسی سحرخیز، بهزاد نبودی، محمدعلی ابطحی و محمد قوچانی چهار چهره ای بودند که ضمن ملاقات با آنان نحوه بازجویی و رسیدگی به وضعیت آنان در زندان و همچنین رفتار زندانبانان مورد سوال و پیگیری قرار گرفت.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: این دسته از بازداشت شدگان نیز از رفتار مناسب زندانبانان و نیز وضعیت بهداشتی و رفاهی زندان ابراز رضایت کردند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات سحرخیز در خصوص آسیب دیدگی صحت دارد یا خیر، ضمن تایید آن گفت: سحرخیز به اعضای این هیئت اعلام کرد که در حین دستگیری صدمه دیده است که اعضای کمیته به وی قول دادند موضوع را پیگیری کنند.
سروری از ابراز رضایت این چهره های سیاسی از وضعیت رفاهی و بهداشتی زندان خبر داد و گفت که آنان در بند عمومی نگهداری می شوند.