پورنجاتی: ما که زیرآبی رفتیم، بقیه هم خاتمی را با اپوزیسیون عوضی گرفتند
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٦ : توسط : حسینی

نماینده مجلس ششم و مشاور خاتمی در زمان ریاست جمهوری وی اذعان کرد اصلاح طلبان مدعی حمایت از خاتمی بارها با وی بی صداقتی کرده و باعث خشم و اعتراض وی شده اند.
احمد پورنجاتی (عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم) طی مقاله ای در روزنامه اعتماد، به ماجرای دور زدن مجلس در سال 71 برای الحاق سازمان حج به وزارت ارشاد ( از طریق شورای عالی اداری) اشاره کرد و با تاکید بر نقش خود در ماجرا به عنوان «زیرآبی رفتن» نوشت: آقای خاتمی این شیوه زیرآبی رفتن را نمی پسندید. او به من و محمد شریعتمداری گفت «چرا راه قانون شکنی را هموار می کنید، من که برای اصلاح قانون از طریق مجلس آمادگی داشتم؟! شما فکلی ها هستید که استبداد ما را تئوریزه می کنید».
وی همچنین با اشاره به استعفای معین از وزارت علوم و معرفی فرجی دانا از سوی خاتمی که با کارشکنی و رأی عدم اعتماد مجلس مواجه شد، نوشت: من به عنوان مخالف صحبت کردم... به هر حال باید چیزی در مخالفت با وزیرجدید می گفتم. از سیاق سخنان من این چنین برمی آمد که گویی آقای خاتمی برای معرفی وزیر پیشنهادی کم و بیش مماشات و تمکین کرده و شخصاً کاندیدای دیگری را در نظر داشته است ... نتیجه رأی گیری مخالفت با وزیر پیشنهادی بود... از دفتر خاتمی نامه ای دست نویس آوردند. باز کردم، دستخط خاتمی بود. رنجیده بود از اینکه به مردم این گونه القا شود که خاتمی به آنها کلک می زند و برخلاف چیزی که به آن اعتقاد دارد عمل می کند و با مردم روراست نیست... خاتمی حق داشت عصبانی شود]![
پورنجاتی همچنین با اشاره به شرکت مداوم در جلسات مشاوره خاتمی، تصریح کرد که در این جلسات کسانی او را با رهبر اپوزیسیون عوضی گرفته بودند و جهت گیری برخی پیشنهادها رنگ و بوی مرزشکنی و نادیده انگاری ساختارهای قانونی نظام را داشت.
پورنجاتی هرچند در نوشته خود تلاش کرده خاتمی را تبرئه کند و به بازسازی چهره وی بپردازد اما نوشته وی لااقل این حسن را دارد که ولو با سانسور و اجمال و کتمان تندروی های بزرگ تر، اذعان می کند که برخی اطرافیان سیاسی نزدیک خاتمی، بارها وی را دور زده و درصدد رادیکالیزه کردن خاتمی و سوءاستفاده از موقعیت وی برای ساختارشکنی بوده اند. خاتمی خود نیز چندماه قبل از پایان ریاست 8 ساله اش اذعان کرده بود « از اردوگاه اصلاح طلبان صدای دشمن به گوش می رسد».
چندماه پیش هادی خانیکی و عماد باقی طی مصاحبه ها و مقاله های جداگانه - البته در خارج از شرایط زندان و کاملاً آزادانه همچون آقای پورنجاتی!- اعلام کردند که بسیاری از سخنرانی ها و پیام های مهم خاتمی را آنها می نوشته اند.