نگرانی منافقین از شوک و انفعال شیخ و مهندس
ساعت ۱٢:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٦ : توسط : حسینی

همکار نزدیک گروهک منافقین، ملاقات اخیر موسوی و کروبی را ناامیدکننده توصیف کرد. خانبابا تهرانی گفت: این ملاقات بیشتر حاوی گله بود نه بیان عزمی برای رهبری جنبش. آنها کلی گویی کردند.
این ضدانقلاب خارجه نشین در گفت وگو با دویچه وله افزود: این آقایان باید برنامه ای را تقدیم کنند که بتوانند نیروها را در عرصه مبارزه در میدان نگه دارند وگرنه خطر از دست رفتن یکپارچگی وجود دارد. من در کلام های بعدی آقای خاتمی یک چنین حاشیه روی هایی را می بینم. در گفت وگوهای آقای کروبی با چند روزنامه نگار هم چیزی فراتر از گله و انتقاد نبود.
عضو گروهک منافقین از قول آشوبگران اضافه کرد که آنها شفافیت در کلام می خواهند. من هراس این را دارم که حرکت از هم بپاشد. سران حرکت تا حدودی هم در حالت شوک قرار گرفته اند چون خیال می کردند حکومت و رئیس جمهور منتخب شان خیال سازش با خارجی را دارند.
خانبابا تهرانی با بیان اینکه توقع آشوبگران «تغییرات ساختاری» بود گفت: بی توجهی برخی از رهبران جنبش به این امر را به صلاح نمی بینم.
از سوی دیگر داریوش همایون وزیر اطلاعات و جهانگردی رژیم پهلوی و از عناصر تحت الحمایه صهیونیست ها در ایران، به رادیو زمانه گفت: تاثیر دوم خرداد این بود که به تدریج در خارج، شاید اکثریتی از نیروهای مخالف را کمابیش متمایل به جناح هایی از رژیم کرد و ارتباطات مستقیم برقرار شد. در نتیجه شکاف بزرگی در بیرون میان کسانی که طرفدار همکاری با بخشی از جمهوری اسلامی بودند و کسانی که تمامیت رژیم را نفی می کردند، به وجود آمد. جنبش سبز، این شکاف را به مقدار زیادی پر کرده است. امروز آن اختلاف شدید میان کسانی که می خواهند با بخشی از حکومت به مبارزه با بقیه حکومت بروند و کسانی که سراسر مخالف هستند، کمتر شده است. ما مبارزه ای را که در درون حاکمیت آغاز شده، فرصت بسیار خوبی برای پیشبرد مبارزه کلی می دانیم و در نتیجه به هیچ وجه میل نداریم موضع آن بخش که فعلاً زیر حمله است ضعیف بشود و جناح حاکمیت تقویت شود. اولویت کنونی شکست دادن احمدی نژاد است نه سرنگون کردن رژیم که امکان ندارد.
این عنصر صهیونیست و سلطنت طلب درباره سکوت و انفعال چند وقت اخیر موسوی، کروبی و خاتمی گفت: علت این است که آنها نمی توانند آنچه را مخالفان می خواهند بگویند و نمی خواهند متعهد به آنچه از نظر رژیم قابل قبول است بشوند، در نتیجه ساکت مانده اند. آنها همچنین نمی خواهند مطلبی بگویند که باعث تعطیلی حرکت یا تهدید و زندانی شدن خودشان باشد. در نتیجه مسکوت گذاشته اند.
از سوی دیگر بابک امیرخسروی از عناصر مرکزیت حزب منحله توده هم با ابراز ناامیدی از رسیدن به نتایج ملموس فوری گفت: تصور دستاورد سریع، فانتزی است.
گفتنی است یک ماه پس از آشوب های خیابانی، روزنامه آلمانی دی سایت تاکید کرد انقلاب ایران ضدزلزله است و با این هیجان ها و آشوب ها فرو نمی ریزد.