رفتار مناسب برخی مسئولان با فرزندان خطاکار؛ الگویی برای سایر مدیران
ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٥ : توسط : حسینی
درخواست پناهندگی فرزند مهدی کلهر(مشاور رییس جمهور) از یک کشور غربی موضوعی بود که طی روزهای گذشته با پوشش گسترده رسانه‌های اصلاح طلب و اپوزسیون مواجه شد.

به گزارش ایرنا ماجرا از آنجا شروع شد که برخی از سایت‌های خبری از درخواست پناهندگی "نرگس کلهر"، به دولت آلمان خبر دادند.
بر اساس این خبر، فرزند مهدی کلهر که فیلمی را با موضوع شکنجه در ایران ساخته بود پس از شرکت در جشنواره حقوق بشر نورنبرگ از دولت آلمان تقاضای پناهندگی کرده است.
نرگس کلهر چند روز پیش در اولین مصاحبه خود با یکی از رادیوهای ضد انقلاب گفته بود: "من بیش از یک سال است که با پدرم رابطه‌ای ندارم. بعد از متارکه والدینم، با مادرم زندگی می‌کنم و هیچ کس از خروجم از کشور خبر ندارد. فیلم را فرستادم و بعد نامه‌ای برایم آمد مبنی بر این که فیلم پذیرفته شده. در ایران هم که بودم کار تدوین می کردم و خرج زندگی ام را در می‌آوردم. چند فیلم کوتاه هم ساختم که به هیچ کدام اجازه یا مجوز پخش ندادند. این یکی را بدون مجوز ساختم. چون می خواستم کار تجربی کنم. ضمن این که به کسی نگفته ام دختر فلان کس هستم؛ نمی خواهم اسم کسی پشتم باشد."
به دنبال این خبر، کلهر در مصاحبه با ایرنا گفت: "به نظر من این ماجرا نیز یکی از مصداق‌های جنگ رسانه‌ای و نرمی است که مخالفان دولت و نظام جمهوری اسلامی به راه انداخته‌اند."
وی همچنین گفت که از سال 84 به دلیل مسائل سیاسی از همسرش جدا شده و دخترش نیز با مادرش زندگی می‌کرده است.
با این حال روزنامه "تهران امروز" اقدام به انتشار گفت‌وگوی جدیدی با مهدی کلهر در خصوص موضوع پناهندگی فرزندش کرد.
وی در بخشی از این گفت‌وگو اظهار داشت: "به عنوان یک پدر به او (نرگس کلهر) نصیحت می‌کنم، ابزار دشمن علیه کشورش نشود و راهی را نرود که بازگشتی در آن وجود ندارد."
مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور همچنین خاطرنشان کرد: "تابع قانون هستم و اگر نرگس در مصاحبه خود اشاره نمی‌کرد من هم جوابی به این مسائل نمی‌دادم. خودش هم اشاره کرد که سه سال است اختلاف سلیقه داریم اما به‌معنای دشمنی با یکدیگر نیست. ما انقلاب کردیم که در فضای فکر و مفاهمه و گفت‌وگو مشکلات خود را حل کنیم."
به گزارش شبکه ایران این موضوع در حالی به سوژه رسانه‌های مخالف دولت تبدیل شده که این روزها رفتار فرزندان برخی علما و مسئولان و نحوه برخورد آنان با فرزندان خود به یکی از موضوعات قابل توجه تبدیل شده است.
مهدی کلهر در حالی از اقدام دختر خود اعلام برائت کرده است که چندی پیش نیز آیت الله خزعلی همین رفتار را در برابر فرزندش، مهدی، اتخاذ کرده بود.
این نوع مواجهه با رفتار فرزندان قطعاً می تواند الگوی مناسبی برای برخی دیگر از شخصیت های مطرح نظام که فرزندان متخلفی دارند،‌ باشد. آنانی که هنوز در برابر رفتار فرزندان فاسد خود سکوت اختیار کرده اند.