حماس: ‌تصویب گزارش گلدستون پیروزی خون شهدای فلسطینی بود
ساعت ۱٢:٤٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: جنبش حماس طی بیانیه‌ای تصویب گزارش گلدستون در شورای حقوق بشر را پیروزی خون شهدای فلسطینی بر رژیم صهیونیستی دانست و خواستار ادامه تلاش‌ها برای محاکمه سران جنایتکار این رژیم شد.


به گزارش فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ضمن تمجید از اقدام کشورهای عضو شورای جهانی حقوق بشر سازمان ملل در دادن رای موافق به گزارش گلدستون آن را به مثابه پیروزی خون شهیدان فلسطین و گامی مهم در جهت محاکمه سران جنایتکار رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین‌المللی خواند.
این جنبش دیروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ما بررسی مجدد این گزارش در شورای جهانی حقوق بشر را یک پیروزی و دستاورد برای ملت فلسطین و تمامی امت‌های عربی و اسلامی و آزادگان جهان حامی ملت فلسطین به شمار می‌آوریم.
این بیانیه همچنین این پیروزی را بر کسانی که بر لزوم بررسی مجدد گزارش در این شورا به منظور تصویب آن اصرار ورزیدند و مانع از فرار سران جنایتکار اسرائیل از چنگال عدالت بین‌المللی به بهانه تعویق بررسی این گزارش شدند، تبریک گفت.
حماس ضمن قدردانی از ملت فلسطین و امت‌های عربی و اسلامی و تمامی کشورهایی که از تصویب این گزارش حمایت کردند، همگان را به ادامه تلاش‌هایشان در جهت محاکمه سران جنایتکار صهیونیستی در محاکم بین‌المللی فرا خواند.
با وجود تلاش کشورهای غربی برای به تاخیر انداختن تصمیم‌گیری درباره گزارش گلدستون، شورای حقوق بشر سازمان ملل دیروز در ژنو با 25 رای موافق و 6رای مخالف و 11رای ممتنع، به گزارش گلدستون رای مثبت داد و شکست سیاسی دیگری را برای این رژیم رقم زد.