ملت ایران در اوج تحریم‌ها مصمم‌تر شده است
ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٩ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور گفت: ملت ایران در اوج تحریم‌ها مصمم‌تر شده و با پیشرفت در عرصه‌های گوناگون از جمله ساختن کشتی اقیانوس‌پیما تلاش ها و توطئه های قدرت‌های زورگو را با شکست مواجه کرده است.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز حرکت نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای ساخت ایران، با بیان اینکه کشتی "ایران اراک " نماد خواستن و توانستن ملت ایران است، اظهار داشت: ملت ایران در اوج تحریم‌ها مصمم‌تر شده و با پیشرفت در عرصه‌های گوناگون از جمله ساختن کشتی اقیانوس‌پیما تلاش ها و توطئه های قدرت‌های زورگو را با شکست مواجه کرده است.
وی با تأکید بر اینکه دوره تحریم ملت‌ها گذشته است، گفت: قدرت‌های زورگو با طرح مسائلی همچون تحریم ایران در زمینه‌ خرید بنزین نشان داده‌اند که عقب‌افتاده سیاسی هستند زیرا با تغییر در خط تولید ظرف یکی دو هفته بنزین کشور را تولید می‌کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به تلاش دشمنان برای تبلیغ ناباوری و یأس در میان دانشگاهیان و ملت ایران تأکید کرد: امروز ملت ایران در عرصه‌های مختلف از جمله نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی، هوافضا، پزشکی، کشتی‌سازی و پتروشیمی در جهان پیشتاز است.
احمدی نژاد با تأکید بر اینکه ملت آرمانی ایران بر مشکلات غلبه می‌کند، گفت: پیشرفت در همه زمینه‌ها با سرعت روز افزون قابل تحقق است.
وی ملت ایران را مصمم و راه ملت ایران را روشن برشمرد و اظهار داشت: ملت ایران به قدرت‌های زورگو و سلطه‌گر نیازی ندارد و با اندیشه‌های بلند و تلاش، به سمت فتح قله‌ها حرکت می‌کند.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ملت ایران اهل منطق و گفتگو و دلسوز همه کشورها است، گفت: امروز باید دنیا را با مشارکت عمومی اداره کرد تا همه مشکلات حل شود.
احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه ملت ایران پرچمدار حرکت برای زندگی سعادتمند بشر است، گفت: دوران ابرقدرتی و زورگویی تمام شده است؛ زیرا ابرقدرت واقعی ملتی است که در قلب و اندیشه‌ ملت‌ها جای دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان هرمزگان جایگاه بسیار بالایی در سرزمین ایران دارد، تاکید کرد: تک تک مردم سرزمین هرمزگان پاک، مؤمن و عزیز هستند و مردم باید از فرصت‌های این منطقه استفاده کنند؛ زیرا پشتیبان اقتصاد کشور خواهد بود.
رئیس جمهور ساخت کشتی اقیانوس پیما را نشانه‌ای از استعداد شگرف و منحصر به فرد ملت ایران دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند به سرعت به یکی از کشتی‌سازان برتر جهان تبدیل شود.
احمدی نژاد با تأکید بر اینکه هر سفارشی برای تأمین نیازهای ایران به سرعت ساخته و به سفارش‌دهنده تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: اگر مسئول شرکت و سازمان دولتی برای خرید کشتی سراغ خارجی‌ها برود به محض تصمیم‌گیری در این زمینه، عزل و برکنار می‌شود.
وی با بیان اینکه امروز 2 هزار نفر در عرصه کشتی‌سازی فعال هستند، اما می‌توان شش هزار نفر را نیز در این زمینه فعال کرد، گفت: امروز آنچنان ظرفیتی در کشور وجود دارد که با پشتیبانی، تأمین منابع و هدایت صحیح می‌توان یک کشتی را به جای 9 سال طی 2 سال ساخت.
رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم توجه به نیروی انسانی تصریح کرد: پایه همه پیشرفت‌ها و اقدامات، زندگی کارکنان در آسایش و رسیدگی به ایشان است.
احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود ظرفیت‌های استان هرمزگان را کم‌نظیر دانست و با تأکید بر اینکه باید با همت همه اهداف پیشرفت و آبادانی استان هرمزگان محقق شود، اظهار داشت: با استفاده از اندیشه سازنده و ایمان‌های بلند و عمیق باید به نحوی عمل کرد که در 4 سال آینده جوان مستعد بیکار در استان هرمزگان قهرمان وجود نداشته باشد.
وی تصریح کرد: رئیس‌جمهور به عنوان خادم کوچک مردم هرمزگان همه تلاش و توان خود را برای تحقق اهداف بلند استان هرمزگان به کار خواهد گرفت.
رئیس‌ جمهور مردم هرمزگان را سنگربانان امین و حافظان دلاور مرزهای فرهنگی، سیاسی عزت و پیشرفت ایران در طول تاریخ معرفی و تأکید کرد: یاد هرمزگان در مبارزه با استعمار و شکستن کمر استعمار برای بدخواهان خاطره بد و برای ملت‌های آزاده و ملت ایران امیدبخش است.
پیش از سخنان رئیس‌ جمهور، مدیر طرح کشتی اقیانوس‌پیمانی "ایران اراک " و "ایران شهرکرد " گزارشی از روند ساخت کشتی‌های اقیانوس‌پیما توسط متخصصان و کارگران ایرانی بیان کرد.
انتهای پیام