تلاش مرعشی برای تحریک توکلی، مطهری، باهنر و ناطق نوری علیه احمدی نژاد
ساعت ٧:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٤ : توسط : حسینی
حسین مرعشی از نزدکان اکبر هاشمی رفسنجانی در گفت و گویی با یک هفته نامه تلاش کرده است که برخی از اصولگرایان از جمله توکلی، مطهری، باهنر و ناطق نوری را علیه احمدی نژاد تحریک کند.
به گزارش ایرنا، مرعشی در گفت و گو با هفته نامه مثلث اظهار داشت: در عین که دلم برای مظلومیت اصولگرایان می‌سوزد اما فکر می‌کنم که حقشان است. آنها فرصت تاریخی را از دست داده‌اند که این فرصت در بازه زمانی پس از انتخابات مجلس هشتم و قبل از انتخابات ریاست جمهوری دهم قرار داشت. آنها باید در این فرصت تکلیف خود را با احمدی‌نژاد مشخص می‌کردند یا او را در چارچوب جبهه اصولگرایی مهار می‌کردند و یا حذف می‌کردند.
وی افزود: اصولگرایان هنوز فرصت دارند. عزت جریان اصولگرایی در مجلس وجود دارد لذا باید از این فرصت استفاده کنند و تکلیف خود را با او روشن کنند. اصولگرایی حکم می‌کند که در این مسیر جدی باشند. علی‌رغم اینکه به توکلی انتقاداتی دارم اما او و مطهری و امثال آنها در مجلس جزو معدود اصولگرایانی هستند که پایبندی خود را به اصول نشان دادند. مماشات با احمدی‌نژاد به هیچ وجه با اصولگرایی سازگار نیست.
مرعشی تصریح کرد: اصولگرایان در گام نخست باید تکلیف خود را با احمدی‌نژاد مشخص کنند. توکلی، مطهری، باهنر ، ناطق نوری و جامعه روحانیت کجا هستند.
این وابسته هاشمی همچنین در ادامه توهین های خود به احمدی نژاد گفت: رهبری سخاوتمندانه از دولت او حمایت می‌کند. دولت در کجا از رهبری حمایت کرده است؟ مشکل این است که سرمایه بزرگی از کشور و انقلاب برای بخشی هزینه می‌شود که لایق این محبت و خدمت نیست. قرابت احمدی‌نژاد و تیم او با انقلاب و نظام به هیچ‌وجه امرثابت شده‌ای نیست.

مرعشی ادامه داد: من به عنوان حسین مرعشی و یک نیروی انقلابی نمی‌توانم پاسخ یک سوال را دریابم و بارها از دوستان اصلاح‌طلب و اصولگرا هم سوال کرده‌ام که چرا این همه سرمایه انقلاب برای فرد و گروهی هزینه می‌شود که قرابت آنها به انقلاب ثابت نشده است. هزینه بیش از حد سرمایه‌های انقلاب برای جریان بی‌ریشه، مشکوک و مرموز همه را عصیان کرده است.
مرعشی در این گفت و گو مدعی شد: باید تمام تخلفات انتخابات و صلاحیت‌های احمدی‌نژاد توسط مراجع صالحه مورد رسیدگی قرار گیرد. زیرا ما در صلاحیت احمدی‌نژاد تردید جدی داریم و باید به این تردیدها رسیدگی شود. نباید احمدی‌نژاد را به عنوان رییس جمهور از قانون معاف بدانیم.