تحلیلگر صهیونیست:توانمندی‌ نظامی ایران ازبزرگترین توانمندی‌های نظامی در جهان است
ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی در مقاله‌ای به قلم یک تحلیلگر صهیونیست ابعاد مختلف ناتوانی رژیم صهیونیستی در حمله احتمالی به ایران را مورد بررسی قرار داد و تاکید کرد که توانمندی‌ نظامی ایران از بزرگترین توانمندی‌های نظامی در جهان است.


به گزارش فارس، "رونین اسحاق " رئیس بخش اطلاعات خاورمیانه دانشگاه الجلیل غربی واقع در سرزمین‌های اشغالی در مقاله‌ای حمله احتمالی رژیم صهیونیستی به ایران را مورد بررسی قرار داد و ابعاد ناتوانی اسرائیل در این حمله را تحلیل کرد.
این تحلیلگر صهیونیستی در آغاز مقاله خود به بیان اظهاراتی از "محمود احمدی نژاد " رئیس جمهوری کشورمان در رزمایش نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در هفته دفاع مقدس می‌پردازد که تاکید کرد هیچ قدرتی در جهان قادر به حمله به ایران نیست.
وی در ادامه این مقاله سعی کرده است تا میزان درستی این موضوع را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.
این تحلیلگر صهیونیست تاکید می‌کند که قطعا راهکارهای حمله نظامی احتمالی به ایران محرمانه خواهد بود، اما چیزی که واضح است، این است که اسرائیل برای آغاز حمله به ایران به سه چیز نیازمند است: قدرت نظامی بالا، اطلاعات جاسوسی بی‌نظیر و بمب‌های هوشمند.
وی می‌افزاید: هنوز مشخص نیست که اسرائیل به این سه عامل دسترسی دارد یا نه، اما در صورت دسترسی داشتن به این سه عامل نیز باید سختی و مشکلات این اقدام را در نظر داشته باشد و از سوی دیگر واکنش ایران به این حمله و پیامدهای پس از آن را نیز بررسی کند تا آمادگی مقابله با آنها را داشته باشد.
این استاد دانشگاه صهیونیست واکنش نظامی ایران به حمله احتمالی را "فوری " خواند و گفت: ایران شلیک گسترده موشک‌های خود به سمت اسرائیل را در این صورت آغاز خواهد کرد، چون توانمندی‌ نظامی ایران از بزرگترین توانمندی‌های نظامی در جهان است، ایران انبار بزرگی از موشک‌های شهاب 3 را در اختیار دارد که تمام سرزمین‌های اشغالی را پوشش می‌دهد.
مقاله اسحاق که در روزنامه صهیونیستی "اسرائیل الیوم " به چاپ رسید، می‌افزاید که در صورت حمله اسرائیل به ایران دایره مبارزه علیه اسرائیل گسترده‌تر از قبل خواهد شد، درست است که در مورد همراهی کشورهای عربی با ایران در این حمله تردید وجود دارد، اما به نظر می‌رسد که نیروهای وابسته به ایران نظیر حماس و حزب‌الله لبنان در صورت آغاز جنگ موشک‌های خود را به سمت اسرائیل شلیک خواهند کرد.
وی بالا رفتن میزان تروریست را یکی از پیامدهای این حمله دانست و مدعی شد که ایران در صورت حمله اسرائیل، اهداف این رژیم در غرب را هدف حملات خود قرار خواهد داد.
این نویسنده صهیونیست در بعد اقتصادی نیز این حمله را باعث افزایش شدید قیمت نفت دانست و تاکید کرد: مسئله بستن تنگه هرمز و ایجاد اختلال در نفت‌رسانی به کشورهای غربی موضوعی است که از دو سال پیش از سوی رهبران ایران مورد بررسی قرار گرفته است.
وی مدعی شد که آمریکا می‌تواند از بسته شدن تنگه هرمز جلوگیری کند، اما در عین حال ابراز داشت که صرف وجود بحران نظامی در منطقه قیمت نفت را افزایش خواهد داد.
اسرائیل‌الیوم در ادامه این مقاله به بررسی ابعاد سیاسی این حمله پرداخت و نوشت که این اقدام منزوی شدن اسرائیل در جامعه جهانی را به دنبال دارد.
اسحاق می‌نویسد: حمله اسرائل به کشوری با حاکمیت مستقل و عضویت در سازمان ملل متحد واکنش های جهانی شدیدی را علیه اسرائیل در پی خواهد داشت، از سوی دیگر ایران نیز از این موضوع در مشروعیت بخشیدن به واکنش‌های خود به این حمله استفاده خواهد کرد.
به عقیده این نویسنده صهیونیست در بعد سیاسی حمله اسرائیل می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد و سازمان ملل و سایر کشورهای را اطراف ایران گردهم آورد و اگر این حمله بدون موافقت آمریکا انجام شود، این موضوع می‌تواند مناسبات میان کشورهای غربی و آمریکا را نیز برهم بزند.