طرح های رصدخانه ملی، شتابگر ملی و‌ ابر رایانه ملی در دولت احمدی نژاد آغاز شد
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٢ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: مشاور عالی قوه قضائیه گفت: اجرای سه طرح بزرگ تحقیقاتی رصدخانه ملی، شتابگر ملی و‌ ابر رایانه ملی در دولت احمدی نژاد آغاز شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، همایش حکمت با عنوان «علم و فناوری، محور توسعه پایدار» در سالن تئاتر شهر سمنان برگزار شد.
مشاور عالی قوه قضائیه صبح امروز در این همایش، جمهوری اسلامی و بیداری سیاسی اسلام را از برکات انقلاب اسلامی دانست.
محمدجواد لاریجانی بر لزوم شناخت اسلام بر اساس بصیرت تاکید و ولایتمداری را از ویژگی‌های زندگی سیاسی عنوان کرد.
رئیس پژوهشگاه بنیادی ایران همچنین با بیان اینکه در 30 سال اخیر بیشترین بودجه تحقیقاتی در کشور مصرف شده است، گفت: دانش نظری باید جایگاه والایی داشته باشد.
لاریجانی با بیان اینکه در دولت نهم سه طرح بزرگ ملی در دست اقدام بود، افزود: طرح رصدخانه ملی به مراحل عملیاتی رسیده و طرح‌های شتابگر ملی و‌ ابر رایانه ملی نیز در مراحل آغازین است.
دبیر حقوق بشر و رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ایران، دانشگاه را محل کشتی گرفتن برهان‌ها دانست و گفت: از اینکه دانشجویان نظری را بیان کنند، جای نگرانی نیست.
لاریجانی گفت: از اینکه دانشجویی بلند شود و صحبت کند، تقدیر می‌کنم و دانشگاه باید محیط کشتی گرفتن برهان‌ها باشد.
رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ایران گفت: هرچه قدر صدایمان را کلفت کنیم، حرفمان ثابت نمی‌شود بلکه باید آرام، محکم و مستدل صحبت کنیم.
لاریجانی در خصوص مسئله برخورد انضباطی با دانشجویان معترض در نشست وی در دانشگاه شریف گفت: اطلاعی از برخورد انضباطی با دانشجویان ندارم و امیدوارم چنین اتفاقی رخ نداده باشد.
رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ایران نشست با دانشجویان را خوب و مناسب اعلام کرد و گفت: این نشست در محیطی خوب، مناسب و طولانی برگزار شد.
‌امیرعلی عموزاده، مدیر سازمان ملی جوانان استان سمنان نیز در این همایش گفت: شبکه حکمت در راستای سیاست‌های سازمان ملی جوانان و شبکه فعالان فرهنگی اجتماعی جوانان و با هدف شناسایی حمایت و توانمندسازی جوانان نخبه و فعال راه‌اندازی شده است.
علی خیرالدین، رئیس دانشگاه سمنان هم با یادآوری اینکه 70 درصد ظرفیت‌های دانشگاه‌های استان را دانشجویان غیربومی تشکیل می‌دهند، گفت: هم‌اکنون بیش از 5/12 درصد جمعیت استان و بیش از 34 درصد جمعیت فعال بین 15 تا 30 سال استان را دانشجویان تشکیل می‌دهند.