مجمع روحانیون در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه مدعی شد:
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢۱ : توسط : حسینی

هتاکی رسانه‌های "لجام گسیخته" به "مفاخر نظام"!

مجمع روحانیون مبارز موسوی خوئینی‌ها و محمد خاتمی را "مفاخر"، "چهره‌های ماندگار" و "دو عزیز سلاله پاک پیامبر" نامیده و مدعی شده که رسانه‌های "هتاک"، "لجام گسیخته" و "هرزه گو" به آنان نسبت‌های ناروا داده‌اند.

شبکه ایران: درست از همان زمانی که منابع خبری از دخالت‌ مجمع روحانیون مبارز در ناآرامی‌های پس از انتخابات سخن گفتند، موضوع سیاسی بودن این تشکل برجستگی معناداری پیدا کرد.

این موضوع که با دعوت طرفداران نامزدهای اصلاح طلب به راهپیمایی آن هم درست روز پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه 29 خرداد، به واقعیت نزدیک شد، انتقاد بسیاری از شخصیت‌های مطرح را در پی داشت.

با این حال پس از آن موضعی که نشان از اصلاح مواضع از سوی مجمع روحانیون مبارز باشد، مشاهده نشد که حتی بیانیه‌های دیگری از سوی تشکل مذکور منتشر و با پوشش گسترده رسانه‌های اپوزیسیون همراه شد.

مجمع روحانیون مبارز در ادامه و همراه به ریزش پایگاه مردمی اعتراضات، مدتی را به سکوت گذراند تا اینکه اخیرا نامه ای به رئیس قوه قضائیه نوشت و دگر بار خبرساز شد.

در این نامه که روز 19 مهرماه برای آیت الله لاریجانی ارسال شده است اعضای این تشکل اصلاح طلب خواستار برخورد قوه قضائیه با برخی از روزنامه‌ها و رسانه‌های اصولگرا شده‌اند.

مجمع روحانیون مبارز در بخشی از این نامه، مدعی شده که برخی از نشریات به موسوی خوئینی‌ها و محمد خاتمی که این تشکل آنان را "مفاخر"، "چهره های ماندگار" و "دو عزیز سلاله پاک پیامبر" نامیده، نسبت‌های ناروا داده‌اند.

مجمع اقدام این رسانه‌ها را "گستاخانه" و "بی‌پروا" خوانده و آنها را "هتاک"، "لجام گسیخته" و "هرزه گو" لقب داده است اما در عین حال از عوامل رسانه‌ای آشوب‌های پس از انتخابات با صفاتی چون "پیش قراولان اطلاع رسانی" و "زبدگان عرصه قلم و مطبوعات کشور" یاد کرده که مورد سوء ظن قرار گرفته و در بازداشت بسر می‌برند.

هرچند مجمع روحانیون از آنچه گستاخی نامیده سخنی نگفته اما بنابر گزارش‌ها، خبر "دیدار خاتمی با سوروس" و "دخالت خوئینی‌ها در ناآرامی‌های اخیر" از مهمترین مصادیقی است که آنرا گستاخی نامیده است. این دو موضوع را البته اصلاح‌طلبان در دادگاه افشا کرده‌اند و حتی دیدار خاتمی با رئیس موسسه جامعه باز را، خود جرج سوروس هم تایید کرد که با سکوت خاتمی همراه شد.

این تشکل اصلاح طلب در عین حال هیچ توضیحی درخصوص افشاگری چهره‌های اصلاح‌طلب و بویژه یکی از اعضای خود که هم اکنون در بازداشت به سر می‌برد، نداده است.

محمد علی ابطحی که در دوران اصلاحات یکی از یاران نزدیک محمد خاتمی و از مشاوران وی بوده است، در دادگاه کودتای مخملی مطالبی را افشا کرد که با نارضایتی اصلاح طلبان و بویژه مجمع روحانیون همراه شد به طوری که این تشکل در تکذیب سخنان عضو خود بیانیه صادر کرد.

حتی اکنون نیز که زمان زیادی از افشاگری‌های ابطحی می‌گذرد، مجمع روحانیون مبارز در نامه‌ای که به آیت الله لاریجانی نوشته، نتوانست چشم خود را بر روی این موضوع ببندد و از این رو بود که ادعای "شکنجه زندانیان و اعتراف گیری" از آنان را بار دیگر مطرح کرد.

مجمع روحانیون مبارز در عین حال در بخش دیگری از این نامه بدون اشاره به آزادی سعید حجاریان و تایید اعترافاتش در دادگاه، ادعا کرده است: "نه بازداشت شدگان امکان واگویی آنچه بر آنان رفته است پیدا کرده اند و نه ما امکانی برای حقیقت یابی کامل در اختیار داریم که بتوانیم تمامی وجوه تخلف را با شما در میان بگذاریم."

این تشکل همچنین به چند بند از قانون اساسی اشاره کرد و بر آنچه "اجرای قانون اساسی" نامید، تاکید کرد.

تاکید مجمع روحانیون بر قانون در حالی است که به نوشته منابع خبری، ناآرامی شب 30 خرداد که به کشته و زخمی شدن بیش از 20 شهروند و وارد آمدن خسارت‌های زیادی به اموال عمومی و خصوصی شد، با دعوت این تشکل اصلاح‌طلب برگزار شده بود.