آب در لانه مورچگان!
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢۱ : توسط : حسینی

وکیل مدافع محسن کدیور در گفت وگو با دویچه وله آلمان به شانتاژ علیه کیهان پرداخت و ضمن طرح برخی ادعاهای خلاف واقع این گونه القا کرد که عدم رسیدگی به شکایات، به خواست کیهان بوده است. صالح نیکبخت گفت: برایم تأسف بار بود که چطور حتی به شکایت دادستان کل کشور در 9 سال پیش تاکنون رسیدگی نشده بود.
وی همچنین از خوانندگان روزنامه کیهان که با روزنامه تماس می گیرند به عنوان مجعول الهویه یاد کرد و در عین حال با اشاره به تذکر مدیرمسئول کیهان که چنین اظهارنظری، ایراد اتهام جعل است، مدعی شد منظور من این نبود که ایشان جعل هویت کرده است بلکه مجعول الهویه به معنای آن است که ممکن است افراد دیگری هویت خودشان را تغییر داده باشند(!)
این به اصطلاح حقوقدان پس از کلی فضاسازی، غرض ورزی سیاسی خود را از پشت ژست حقوقی آشکار کرد و مدعی شد «روزنامه کیهان تبدیل به یک روزنامه منزوی شده و با تیراژ کم منتشر می شود». نیکبخت روشن نکرد که اگر کیهان همان گونه است که وی ادعا می کند چرا عناصر معارض این همه علیه آن سم پاشی و شانتاژ می کنند. وکیل کدیور در عین حال اذعان کرد قبل از انقلاب در روزنامه کیهان آن روزگار که توسط سناتور مصباح زاده (مهره مورد اعتماد لانه جاسوسی آمریکا و رژیم خودکامه پهلوی) اداره می شد، فعالیت می کرد. بنابراین روزنامه کیهان کاملاً می فهمد که ناراحتی ایشان از کجاست.
گفتنی است طرح زنجیره ای برخی دعاوی و شکایات فاقد مبانی حقوقی علیه کیهان- از جنس زنجیره ای- در حالی است که این روزنامه، دادگاه را فرصتی برای شفافیت بیشتر و طرح برخی ناگفته ها درباره جریان های ضدانقلاب می داند اما به دلایل نامعلوم رسیدگی به پاره ای از این شکایات از سوی دادگاه به تعویق افتاده تا در کنار تعدد شکایات این گونه القا شود که حتماً کیهان، مجرم است!! گفتنی است این تاخیر در رسیدگی بارها به طور شفاهی و کتبی مورد اعتراض مدیرمسئول کیهان قرار گرفته بود.
دادگاه روز یکشنبه کیهان به خاطر رسیدگی به شکایات چند سال پیش از وردی نژاد مدیر وقت ایرنا و نعیمی پور مدیرمسئول یاس نو با تاخیر برگزار شد و ادامه آن به جلسه بعدی موکول گردید.
طی 2ماه اخیر جریان رسانه ای زنجیره ای-موسوم به شبکه عنکبوت- که برخی اضلاع آن در داخل و سر دیگر آن در خارج از کشور است، بمباران تبلیغاتی و فضاسازی گسترده ای را علیه روزنامه کیهان ترتیب داده اند تا به خیال خود، انتقام روشنگری ها درباره فضای انتخابات و فتنه تدارک شده به بهانه آن را از کیهان بگیرند.
از سوی دیگر برخی از رسانه های خارجی و سایت های ضدانقلاب نگرانی خود از افشاگری کیهان در دادگاه را پنهان نکرده و هجومی هماهنگ و پرحجم را برای - به خیال خود پیشگیری- از افشاگری مستند کیهان در دادگاه علیه شبکه مشترک خارجی-داخلی فتنه تدارک دیده و به میدان آورده اند.