پیشنهاد کروبی درباره تشکیل جلسه با سران قوا نوعی فرار به جلو است
ساعت ٦:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: سخنگوی هیات ویژه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای رسیدگی به وضعیت بازداشت‌‌های اخیر در واکنش به نامه جدید کروبی به لاریجانی مبنی بر تشکیل جلسه سران قوا جهت ارائه ادعاهای خود گفت: پیشنهاد کروبی را باید نوعی فرار به جلو دانست.


پرویز سروری نماینده مردم تهران و سخنگوی هیات رسیدگی به وضعیت بازداشت‌های اخیر در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در گفتگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، در پاسخ به پیشنهاد کروبی برای ارائه مستندات خود به سران سه قوه با ابراز تاسف از اقدامات کروبی گفت: کروبی با این پیشنهاد به نوعی به دنبال فرار به جلوست و مشخص می‌شود که همانند گذشته مستندی در دست ندارد.چرا که اگر مستنداتی داشت به این هیات قبلا ارائه می‌کرد.
وی افزود: ما کروبی را به عنوان شخصیتی اثر‌گذار در نظام می‌شناسیم و نه فردی که به دنبال ادعای واهی و سخنانی است که با هیچ منطقی سازوکار نیست.
سروری تاکید کرد: زمانی که یک مجموعه مشخص در نظام همچون شورای عالی امنیت ملی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی متکلف رسیدگی به موضوع شده است و از سران قوا نمایندگانی در این هیات حضور دارند که تاکنون نشان داده‌اند ملاحظه‌کاری در کار خود انجام نداده و زمانی که احساس کردند خطایی وجود دارد با قدرت آن را پیگیری کرده‌اند طرح این پیشنهاد که روسای قوا به‌علاوه رئیس‌مجمع و دادستان تهران تشکیل جلسه دهند خارج از قواره عادی پیگیری این موضوع است.
وی ادامه داد: مگر قرار است برای هر موضوعی سران سه قوه دور هم جمع شده و آن را پیگیری کند؛ این کار به هیچ امکان‌پذیر نیست چرا که نمایندگان سه قوه در این هیات که زیر نظر شورای امنیت ملی است حضور دارند.
سخنگوی هیات رسیدگی به وضعیت بازداشت‌های اخیر خطاب به کروبی توصیه کرد همانطور که تا به حال نشان داده است که رعایت نظام برایش اهمیت دارد هم اکنون نیز برای روشن شدن موضوعات مطروحه وقت را تلف نکرده و مستنداتش را برای پیگیری و دستگیری به این هیات ارائه کند.
" اتخاذ چنین روشی برای رسیدگی به این موضوعات نزدیک‌تر است و می‌تواند نتایج خوبی را دربر داشته باشد اما اینکه این موضوع را واگذار به جلسه سران سه قوه کنیم در آخر به همین هیات واگذار می‌شود "
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی تصریح کرد: کروبی به عنوان کسی که مسئولیت‌هایی را در نظام داشته و به مسائل قانونی کشور واقف است انتظار می‌رود که اگر اطلاعاتی دارد به این هیات تحویل بدهد اگر چه من خیلی امیدوار نیستم که مستندات وی متقن باشد چرا که کروبی در گذشته مستنداتش را براساس گفته‌های برخی افراد و تلفن‌های مخاطبان روزنامه اعتماد ملی اعلام کرده بود.
وی در پایان گفت که به هر حال اگر کروبی مستنداتی دارد برای جلوگیری از اتلاف وقت و وهن نظام آنها را به این هیات ارجاع دهد.
گفتنی است مهدی کروبی به تازگی طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل جلسه‌ای با حضور سران قوای سه‌گانه ، رئیس مجمع تشخیص ،‌دادستان کل کشور و نماینده‌ای از کمیته ویژه بررسی بازداشت‌های اخیر شده تا مستندات خود را در این جلسه ارائه کند.
انتهای پیام/