لاربجانی :رژیم صهیونیستی در پی تغییر هویت اسلامی عربی بیت‌المقدس است
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی تمام تلاش ضد انسانی و تجاوزکارانه خود را به کار بسته است تا هویت اسلامی عربی بیت‌المقدس را تغییر دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس، محمد عبدالزراق فهمی هویدی اندیشمند و نویسنده مشهور مصری با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار ‌رئیس مجلس شورای اسلامی به اقدامات زنجیره‌ای صهیونیست‌ها در تجاوز و تعدی به حقوق فلسطینیان اشاره کرد و ضمن هشدار جدی به کشورهای اسلامی، نسبت به روند یهودی‌سازی بیت المقدس، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی تمام تلاش ضد انسانی و تجاوزکارانه خود را به کار بسته است تا هویت اسلامی عربی بیت‌المقدس را تغییر دهد.
وی ادامه داد: آن‌ها حتی شرط ادامه مذاکرات صلح پوشالی را پذیرش یهودی بودن اسرائیل از سوی مذاکره کنندگان فلسطین قرار داده‌اند.
لاریجانی در این راستا خواستار اقدامات جدی مجالس کشورهای اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی و سایر اماکن مقدس شهر قدس شد و آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تبادل نظر و رایزنی با مجالس کشورهای اسلامی در حاشیه اجلاس آتی بین‌المجالس در ژنو را اعلام کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر از سخنان خود به دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و حضور 85 درصدی مردم در این انتخابات اشاره کرد و آن را در تاریخ انقلاب اسلامی منحصر به فرد دانست و یکی از مهم‌ترین نکات برجسته انتخابات دهم ریاست جمهوری را حضور حداکثری مردم و نمایش قدرت ملی در تعیین سرنوشت ملت عنوان کرد.
در ادامه این دیدار فهمی هویدی به تشریح آخرین تحولات منطقه و مسائل فلسطین پرداخت.
وی با اشاره به ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس و عدم بازگشایی مناسب گذرگاه رفح برای انتقال مایحتاج غذایی و دارویی و وسایل ساختمان سازی در جهت بازسازی غزه،‌ نتایج گفتگوها میان مقامات غربی و مقامات برخی کشورهای عربی را بی‌ اثر توصیف کرد و گفت که تاکنون توافقات غرب با مقامات کشورهای عربی و حکومت خودگردان فلسطین هیچ‌گونه دستاوردی برای مردم فلسطین نداشته است و اوضاع جاری آن‌ها به خصوص مردم غزه بیش از گذشته رو به وخامت می‌رود.
وی نتایج دیگر این گفتگوها و همچنین سخنان اوباما را در منطقه‌ تضعیف هر چه بیشتر مواضع کشورهای عربی در قبال توسعه‌ طلبی‌های رژیم صهیونیستی قلمداد کرد و اظهار داشت: علیرغم سخنان به ظاهر زیبای اوباما نه تنها تاکنون هیچ راه حل مناسبی برای برون رفت از وضعیت اسفناک مردم فلسطین مطرح نشده است بلکه در مقابل، امتیاز دهی متعدد کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی را شاهد هستیم.