آیت‌الله حائری شیرازی: جواب مدعی تقلب داده شد،گوش شنوا نداشت
ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢۱ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: نماینده خبرگان رهبری در استان فارس گفت: کسی پیدا شده می‌گوید در انتخابات تقلب شده است. در مقابل صحبت‌های این شخص هر جوابی داده شد گوش شنوا نداشت.حرف باطل تنها برای کسی که به آخرت ایمان ندارد در دلش می‌نشیند.


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله ‌حائری شیرازی پیش از ظهر امروز در نخستین کنگره کشوری ‌شهدای طلبه و روحانی استان اصفهان با اشاره به امروز کار فرهنگی که مطرح می‌شود برای جامعه ما بسیار ضروری است افزود: دشمن دارد کار فرهنگی می‌کند و مقام معظم رهبری نیز همواره در بحث شبیخون فرهنگی و تهاجم فرهنگی تاکید می‌کنند و این خطر را همواره گوشزد می‌کنند.
وی اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب همواره در بحث شبیخون فرهنگی، انقلاب مخملی و براندازی و تهاجم نرم را توضیح می‌دهند.
وی گفت: هدف کوبندگان بر طبل تقلب در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری تحت فشار قرار دادن رهبری بود و این در حالی است که بدون رهبری کشور متلاشی می‌شود.
حائری شیراز ی با تاکید بر اینکه اینجا سئوالی مطرح می‌شود که آیا قدرت دشمن در بحث شبیخون فرهنگی بالا است یا آسیب پذیری ما، تصریح کرد: مکر دشمن با کمک ابزارهایی مانند اینترنت، ماهواره به طور مجموع انقدر بالا نیست و حتی شما کارهایی که رسانه‌های گروهی وابسته به دشمن انجام می‌دهند را می‌بینید‌ و من اینجا به شما می‌گویم که دشمن با تمام امکاناتش، قدرتش یک است و آسیب پذیری ما 99 است و این در حالیست که خطر اصلی اینجاست.
نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه چه عاملی برای قضاوت از قرآن بهتر است اظهار داشت: آنها با شبیخون فرهنگی فرهنگ را قتل عام می‌کنند و شما از آنها نمی‌هراسید.
وی به بحث انتخابات ریاست جمهوری و وقایع پس از آن اشاره کرد و افزود: کسی پیدا شده می‌گوید در انتخابات تقلب شده و ما هم می‌گوییم خب شما تحقیق کنید و این در حالیست که در مقابل صحبت‌های این شخص هر جوابی داده شد گوش شنوایی نداشت و این در حالیست که حرف باطل تنها برای کسی که به آخرت ایمان ندارد در دلش می‌نشیند.
وی افزود: این شخص می‌گوید در انتخابات تقلب شده و وقتی به او جواب می‌دهند می‌گوید به بیت امام حمله شد و سئوال ما این است که کسی که در بیت امام رخنه می‌کند و عامل برخی از ر فتارها می‌شود به بیت امام حمله کرده یا کسی که در جبهه‌ها ترکش خورده و یا به شهادت رسیده است.
حائری شیرازی با اشاره به صحبت‌های یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری که مدعی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری شده بود، تصریح کرد: من در آن زمان با استاندار فارس صحبت کردم و به او گفتم‌ الان من و شما هستیم و به من بگویید که در انتخابات تقلب شده یا خیر، که ایشان گفتند هیچ تقلبی صورت نگرفته است.
نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: شما این وقایع را دیدید و این نمونه‌ای از تحت فشار قراردادن رهبری بود و من قاطعانه به شما می‌گویم که شما بدون رهبری و کشور شما متلاشی خواهد شد.
وی افزود: آن آقا که مدعی تقلب بود به من گفت: اگر بگویم در تبریز تقلب نشده من آن را می‌پذیرم و ما با تماس با مسئولان مربوطه در تبریز این مسئله را پیگیری کردیم و حتی امضای تایید تقلب نشدن در انتخابات توسط نماینده این شخص نیز هم برای ما و هم برای او به صورت فاکس ارسال شد و ما پس از آن دیدیم که این شخص این را هم قبول نکرد و این در حالی است که نماینده هر چهار کاندیدا برگه تایید در آن حوزه انتخابیه را امضا کرده بودند.
وی با انتقاد شدید از سیستم آموزش و پرورش تصریح کرد: تمام وقایع پس از انتخابات ریشه در آموزش و پرورش دارد و آن زمان شهید رجایی نیز در مدارس و در آموزش و پرورش در کنار سیستم آموزشی بخش پرورشی را نیز ایجاد کرد و این در حالیست که ما در آموزش و پرورش تنها بخش آموزش را داشتیم.
حائری شیرازی با تاکید بر اینکه تعلیم از راه گفتار و تربیت از راه رفتار و کردار است تصریح کرد: معلم با گفتارش علم دانش آموز را بال می‌برد اما با رفتارش ایمان و تقوی و با کردارش ایمان به آخرت را در دانش‌آموزان تقویت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه معلم با رفتارش است که شاگردش را مومن به آخرت می‌کند اظهار داشت: شهید و شهادت خودش نمونه بارزی از رفتار و کردار است. بالاترین رفتار و کردار و موثرترین افراد بر تربیت او و ایمان به آخرت انسان‌ها، شهدا هستند و این شهدا حجت رسمی مسلمین هستند.
وی خاطرنشان کرد: ما تا کنون به گفتار معلم ها نمره دادیم و به رفتارشان نمره ندادیم و این آموزش و پرورش کمی را در جامعه ما به وجود آورد.
نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه که باید حوزه‌ها را مواظب باشیم تا در این آفت نیفتد اظهار داشت: نباید حوزه‌ها فریفته سنن دانشگاهی، معلم، امتحان، نمره و مدرک شوند و نباید در حوزه‌ها نمره و مدرک موضوعیت پیدا کند.
وی اظهار داشت: من توصیه می‌کنم حوزه‌ها را مدرک‌گرا نکنید و تدریس کردن را ماننده تلمذ کردن جدی بگیرید و نمره شاگرد را نمره معلم قرار دهید.
کنگره یک روزه شهدای طلبه و روحانی بعدازظهر امروز با سخنرانی جمعی دیگر از سخنرانان کشوری ادامه خواهد کرد.