مذاکرات بدون کنتور کروبی و موسوی
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢۱ : توسط : حسینی
روزنامه کیهان روز سه شنبه در ستون خبری ویژه خود نوشت: دو نامزد متقلب انتخابات ضمن ملاقاتی، به یکدیگر دلداری دادند که مواضع ناجوانمردانه شان درست بوده و نباید پشیمان شوند.

به گزارش ایرنا، در ادامه این مطلب آمده است:
این دیدار روز شنبه در خانه کروبی انجام گرفت و اغلب اظهارات به نحوی است که به نظر می آید طرفین در آن لحظه در حال توصیف دیگری بوده است.
موسوی در این دیدار به کروبی گفت: مدام اطلاعات غلط به مردم می دهند و فکر می کنند که کسی باور می کند.
وی اگرچه به هنگام رسیدگی شورای نگهبان به شکایت ها و بازشماری تصادفی 10درصد آرا همانند کروبی ترجیح داد قواعد و موازین را به هم بریزد و اصطلاحا زیر میز بازی دمکراسی و رای مردم بزند، اما در ملاقات با کروبی گفت: «شورای نگهبان که در انتخابات مجلس ششم 700 صندوق را ابطال کرد چرا چند صندوق را باز نمی کند تا در یک برنامه زنده تلویزیونی مردم ببینند که چند تعرفه بدون سریال وجود دارد.» برخلاف این گفته بازشماری 10درصد آرا و بررسی سندیت آنها به طور زنده از تلویزیون پخش شده بود.
کروبی هم به جای استناد به مکانیزم ها و مراجع قانونی ترجیح داد به شیوه کلی گویی و به ویژه شیوه منحصر به فرد خود (دوستانی به بنده گفتند!) متوسل شود. او گفت: برخی درباره انتخابات به گونه ای سخن می گویند که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است. می گویند تقلب نشده است. برخی از دوستان که پای صندوق بودند می گویند در فلان صندوق شما 100تا رای داشتید اما برای شما یک رای منظور شد. آخر یک حرفی بزنید که کسی به شما نخندد(!)
وی توضیح نداد آن دوستانی که پای صندوق بوده اند(!؟) از کجا فهمیده اند 100 رای به او داده شده و چرا همین دوستان کروبی با مشاهده این به قول خودشان تقلب! اعتراض نکرده و مانع آن نشده بودند؟! و حال آن که حتی برخی از نزدیکان وی- نظیر کرباسچی- به دیگری رای داده بودند و اساسا مگر می شود یک انتخابات و قوانین آن را تعطیل کرد و به نظر «برخی از دوستان می گویند» استناد نمود.
کروبی با وجود جفاهای چند ماه گذشته در حق ملت و نظام- که در جهت لاپوشانی ادعای دروغین تقلب صورت گرفت- عباراتی از این جنس را هم به موسوی گفت: باور مردم و اعتماد آنها بزرگترین سرمایه نظام است. لذا نباید از نظام سلب اعتماد شود و نباید کسی در این راستا قدم بردارد. برخی آقایان خواسته یا ناخواسته در این راه قدم برمی دارند و فوج فوج برای بیگانگان خوراک تهیه می کنند(!)
وی در واکنش به انتقادهای گسترده به خاطر حضور در تجمع حاشیه ای راهپیمایی میلیونی روز جهانی قدس که توام با شعارهای ضدانقلابی و ضربدر کشیدن بر شعار مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا بود، مدعی شد «من باید تاکید کنم که نگاه ما به رژیم صهیونیستی تغییر نکرده است. فلسطین همچنان مسئله ماست و روز قدس نیز روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین و تبری از رژیم صهیونیستی است.»
کروبی بدون اشاره به ذوق زدگی رژیم صهیونیستی و وزیر دفاع آمریکا از حذف شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل و بی آن که به سردهندگان شعارهای مغایر با ماهیت روز قدس انتقاد کند، گفت: جمعیتی که به این مراسم به دعوت ما آمدند شعارهایی که دادند در رابطه با ایران و کشورشان بود.
موسوی و کروبی در ملاقات خود زیر تصویر حضرت امام هم عکس یادگاری گرفتند در حالی که به خاطر خیانت های اخیر مورد تمجید و ستایش جبهه گسترده دشمنان اسلام و انقلاب و امام (از سران رژیم صهیونیستی و آمریکا گرفته تا سلطنت طلبان و منافقین و نهضت آزادی و جبهه ملی و باند مهدی هاشمی) قرار گرفته و با طیف هایی از آنها ارتباط ارگانیک کاری برقرار کرده اند.