اعترافات تروریست‌های القاعده درباره ترور‌های اخیر کردستان
ساعت ٧:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٠ : توسط : حسینی

رئیس کل دادگستری استان کردستان ازاعترافات تروریست‌های وابسته به القاعده برای ترور دیگر مسئولان در استان کردستان خبر داد.

علی اکبر گروسی در گفتگو با فارس با اشاره به دستگیری و انهدام باند تروریستی که اخیرا در استان دست به اقدامات تروریستی و ترورهای کور زده بودند، گفت: گروهی که مرتکب این اقدام تروریستی شده از لحاظ اعتقادی وهابی و دارای مشی تروریستی و بمب‌گذاری می‌باشند.
وی افزود:‌ تمام اقدامات تروریستی در استان کردستان توسط این گروهک انجام شده بود که عناصر دستگیر شده نیز همه مسئولیت اقدامات و ترورها را پذیرفته است.

کشف دو قبضه سلاح که از آن برای ترور استفاده شده بود
رئیس کل دادگستری استان کردستان تصریح کرد: اعضای دستگیر شده از این گروهک به اقدامات تروریستی خود اقرار کرده‌اند البته دلایل متقن و کافی نیز علیه آنها وجود دارد. دو قبضه سلاح کمری که از آن برای ترور افراد استفاده شده بود نیز از این اعضا کشف و ضبط شد.
گروسی ادامه داد: در آزمایش‌های جناحی مشخص شد که گلوله‌های شلیک شده که منجر به شهادت دو تن از شخصیت‌های بارز مذهبی استان و مجروح شدن تعدادی از مقامات قضایی کردستان شده بود از این دو قبضه سلاح‌کمری شلیک شده است.
رئیس کل دادگستری استان کردستان خاطرنشان کرد: عناصر تروریستی این گروهک در صدد ترور تعداد دیگری از مقامات و افراد دارای پایگاه اجتماعی و تاثیرگذار بودند که با انجام تدابیر لازم و انهدام باند، موضوع کشف و خنثی شد.

اقدامات این گروهک تروریستی در راستای تامین اهداف و منافع آمریکا انجام می‌شد
گروسی در ادامه اظهار داشت: اقدامات این گروهک تروریستی در راستای تامین اهداف و منافع آمریکا و همچنین ایجاد تنش و اختلاف و در نهایت درگیری بین شیعه و سنی در منطقه طراحی و اجرا شده بود.
وی با بیان اینکه اعضای این گروهک ایرانی‌تبار هستند، اضافه کرد: اعضای این گروهک تروریستی برای افرادی که قصد ترور آنها را داشتند مولفه‌هایی را مدنظر می‌گرفتند که از جمله آنها می‌توان به دارا بودن پایگاه اجتماعی، متنفذ بودن، وابستگی به نظام و گام برداشتن در مسیر وحدت و همچنین نهی تفرقه اشاره کرد.
رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: اعضای این گروهک تروریستی قصد داشتند که با ترور شخصیت‌ها و مسئولان کردستان هزینه‌های سیاسی و امنیتی را به کشور و منطقه تحمیل کرده و باعث برهم خوردن و تضعیف فضای با ثبات و امن استان و همچنین از بین بردن همگرایی و اعتماد مردم نسبت به نظام شوند.

این گروهک تروریستی با حمایت مستقیم شبکه تروریستی القاعده عراق فعالیت می‌کرد
گروسی با اشاره به نحوه عملکرد و حمایت‌های خارجی از این گروه تروریستی تاکید کرد: این گروهک تروریستی با حمایت مستقیم شبکه تروریستی القاعده عراق مستقر در شمال این کشور فعالیت می‌کرد که حتی القاعده عراق این گروه‌های تروریستی را مورد حمایت‌های مالی و تسلیحاتی خود قرار داده بود که سرانجام گروهک مذکور توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) پس از ماه‌ها و روزها اقدامات اطلاعاتی به دام افتاد تا استان از امنیت کامل برخوردار شود.
وی افزود: کشفیات حاصل از اقدامات امنیتی و اطلاعاتی حاکی از برنامه‌ریزی این گروهک تروریستی برای ترورهای بعدی و ایجاد جو ناامنی می‌باشد.

در میان کشفیات 10 بمب آماده انفجار و 10 دست جلیقه انتحاری دیده می‌شود
رئیس کل دادگستری استان کردستان در ادامه با اشاره به کشفیات بدست آمده از این گروهک تروریستی تاکید کرد: از جمله کشفیات بدست آمده از این گروهک می‌توان به 10 بمب آماده انفجار، سه قبضه اسلحه کلاشینکف به همراه خشاب و گلوله‌های مربوطه، سه قبضه سلاح کمری به همراه چندین خشاب و گلوله‌های مربوطه، مقادیر زیادی مواد شیمیایی برای ترکیب و ساخت بمب، 5 دستگاه بیسیم، 10 دست جلیقه انتحاری، لوله‌های مسی و آلومینیومی برای ساخت و جاسازی بمب به متراژ بالا، ابزارآلات فنی برای ساخت بمب، کامپیوتر و لپ‌تاپ، امکانات جانبی برای جعل اسناد و مدارک و همچنین تجهیزات دیگر برای انجام اقدامات تروریستی اشاره کرد.
گروسی اظهار داشت: با احتساب ضرباتی که از قبل نیز به این تیم تروریستی وارد شده بود، تاکنون 5 نفر از اعضای این گروهک در درگیری کشته شده و 13 نفر نیز دستگیر شدند که در میان دستگیرشدگان و کشته‌ها تعدادی از سرکردگان و عوامل اصلی این گروهک نیز مشاهده می‌شوند.
وی در پایان گفت: تحقیقات در خصوص عناصر شرور و تروریست دستگیر شده از این گروهک خرابکار همچنان ادامه دارد.