نظر آیت الله مهدوی کنی برمحاکمه عوامل اصلی اغتشاشات
ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٠ : توسط : حسینی

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت با بیان اینکه از سخنان دبیر کل جامعه روحانیت سوء استفاده شده ، افزود: آیت الله مهدوی کنی معتقد به محاکمه عوامل اصلی اغتشاشات است.

حجت الاسلام جعفر شجونی در گفت و گو با  فارس ضمن ابراز نگرانی از سوء استفاده‌های مختلف که از اظهارات آیت الله مهدوی کنی صورت می‌گیرد، افزود: آیت‌الله مهدوی کنی گفته‌اند که اگر برخی‌ها احساس می‌کنند حقی از آنها ضایع شده اقدام کنند و حق خود را بگیرند اما این افراد این گونه تصور کرده بودند که گویا آنها نیز حقی دارند.
وی افزود: منظور آیت‌الله مهدوی کنی این است کسانی که امنیت مردم را سلب کرده‌ و آبروی نظام اسلامی را در جهان خدشه دار کرده‌اند نمی‌توانند حقی داشته باشند و اگر ادعایی دارند بر اساس ادعای خود توضیح دهند که چه حقی از آنها ضایع شده است.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه میانجیگری تا زمانی که عوامل اصلی اغتشاشات محاکمه نشوند معنایی نخواهد داشت، تصریح کرد: حقیقت این است که نمی‌شود با افرادی که با دشمنان انقلاب اسلامی تعامل کرده بودند تا نظام اسلامی را از پای درآوردند، وحدتی را ایجاد کرد مگر اینکه آنها حقیقتا توبه کنند.
وی ادامه داد: افرادی چون موسوی، کروبی و همچنین خاتمی که به صراحت علیه نظام و حکومت بیانیه صادر می‌کردند، را نمی‌توان در چارچوب نظام جمع و تعریف کرد مگر اینکه آنها توبه کنند، البته باید این افراد در راستای حقوق مردم وادار به پاسخ‌گویی کنند.