شکایت تعدادی از خانواده های شهدا از کروبی به اتهام توهین، افترا و نشر اکاذیب
ساعت ٤:٥٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/٢٠ : توسط : حسینی
جمعی از خانواده های شهدا در نامه ای به دادستان دادگاه ویژه روحانیت تهران از مهدی کروبی به اتهام توهین، افترا، هتک حرمت و نشر اکاذیب شکایت کردند.
به گزارش ایرنا، در این نامه آمده است: احتراما، امضاء‌کنندگان ذیل جمعی از خانواده‌های شهدا هستند که در خصوص توهین و افترا و هتک حرمت و نشر اکاذیبی که حجت‌‌الاسلام کروبی تحت این عنوان که «یکی از دختران شهدا توسط مراجع انتظامی مورد تجاوز واقع شده و به قتل رسیده است» در حالی که شخص موردنظر وی از خانواده شهدا نبوده و دارای سوء شهرت می‌باشد که هم اکنون در قید حیات است، شکایت خود را اعلام داشته‌اند.
در بخش دیگری از این شکواییه آمده است: موضوع اعلام شده از سوی آقای کروبی کذب محض بوده و باعث تشویش اذهان عمومی و سوء‌ظن نسبت به خانواده‌های شهدا گردیده است. در صورتی که آقای کروبی به عنوان رئیس سابق بنیاد شهید یا مسئول به راحتی می‌توانسته قبل از عنوان کردن این موضوع، درباره صحت و سقم آن تحقیقاتی به عمل می‌آورد.
در پایان این نامه با تاکید بر شکایت از کروبی درخواست تعقیب کیفری و مجازات وی، تقاضای اعاده حیثیت خانواده‌های شهدا طبق قواعد فقهی و حقوقی و قوانین جاریه جمهوری اسلامی ایران نیز مطرح شده است.