حکم علی زمانی ارتباطی با ایفای نقش در تحولات پس از انتخابات ندارد
ساعت ٧:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: محمدرضا علی‌زمانی در خصوص محاربه و تلاش برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران و جاسوسی برای سازمان سیا از سوی دادگاه تهران به اعدام محکوم شده است و حکم وی ارتباطی با ایفای نقش در تحولات پس از انتخابات ایران ندارد.


به گزارش خبرگزاری فارس ، یک منبع مطلع در مسائل قضائی با اشاره به فضا سازی‌های برخی از رسانه‌های وابسته به سازمان سیا پیرامون نوع جرم محمد رضا علی زمانی اظهار داشت: بر اساس جرم ارتکابی وی در خصوص محاربه و تلاش برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران و جاسوسی برای سازمان سیا از سوی دادگاه تهران به اعدام محکوم شده است.
وی با بیان اینکه محکومیت زمانی ارتباطی با ایفای نقش در تحولات پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر ایران ندارد، یادآور شد: از جمله اتهامات وارده به این فرد که تا پیش از دستگیری عضو انجمن پادشاهی ایران بوده، محاربه، بر هم زدن امنیت ملی و اقداماتی که منجر به بمب گذاری در حسینیه شیراز و شهادت جمعی از شهروندان ایرانی شده، می‌باشد، بنابراین دست وی در خون بیگناهان آلوده است.
این منبع مطلع افزود: نامبرده در جریان جلسات رسیدگی به پرونده خود صراحتاً به اتهامات خود اعتراف کرده و واکنش دولت فرانسه در این خصوص غیر قابل قبول، عجولانه و فاقد مبانی قضائی می‌باشد.