ناکامی مجدد صهیونیستهای تندرو‌ در یورش به مسجدالاقصی
ساعت ٧:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۸ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: صهیونیست‌های تندرو در یورش مجدد خود به صحن‌های مختلف مسجدالاقصی با مقاومت شهروندان فلسطینی روبه‌رو شدند و دسیسه آنها علیه این مکان مقدس بار دیگر شکست خورد.

به گزارش فارس، منابع فلسطینی به خبرگزاری کویت (کونا) اعلام کردند که گروهی از شهرک‌نشینان صهیونیست افراطی که تلاش کردند دوباره به مسجدالاقصی یورش بیاورند، در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند.
خبرگزاری کویت افزود: فلسطینی‌هایی که در حرم قدسی شریف باقی مانده‌اند تلاش جدید شهرک‌نشینان تندرو [صهیونیستی] را برای هتک حرمت مسجدالاقصی ناکام گذاشتند.
بنابراین گزارش، شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست مقابل ورودی بازار "القطانین " [پنبه‌فروش‌ها] در بخش قدیمی [قدس] تظاهرات کردند و شعارهای نژادپرستانه علیه اعراب و مسلمانان سر دادند.
طبق این گزارش، تظاهرات کنندگان صهیونیست قصد داشتند در ادامه به مسجدالاقصی وارد شوند ولی فلسطینی‌هایی که داخل مسجد بودند تلاش آنان را ناکام گذاشتند.
تلاش ناکام شهرک‌نشینان صهیونیست یک روز پس از شکسته شدن محاصره شش روزه مسجدالاقصی صورت گرفت که رژیم صهیونیستی این محاصره را بر اثر فشار مسلمانان در فلسطین و دیگر نقاط جهان پایان داد.
رژیم صهیونیستی حدود یک هفته پیش هم‌زمان با فرارسیدن عید آمرزش یهودیان به بهانه این مراسم گروههای تندروی صهیونیست را روانه مسجدالاقصی کرد که مسلمانان قدس نیز برای جلوگیری از اهانت آنها به این مکان مقدس، در مسجد تجمع کردند.
پس از این تجمع، درگیری میان نیروهای رژیم صهیونیستی با نمازگزاران فلسطینی آغاز شد و این نیروها مسجد را در یک هفته پیش در محاصره خود داشتند تا اینکه با فشار مسلمانان در سراسر دنیا این محاصره دیروز شکسته شد.
شبکه تلویزیونی "الجزیره " قطر دیروز گزارش داد که رژیم صهیونیستی سرانجام پس از شش روز محاصره مسجد الاقصی، در برابر اراده ملت فلسطین شکست خورد و محاصره مسجد الاقصی را پایان داد.
در حوادث یک هفته گذشته مسجدالاقصی، ده‌ها نفر به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی مجروح و بیش از 50 فلسطینی ربوده و به مکان نامعلومی منتقل شدند.