مقام سابق آمریکایی: ماشین دروغ‌پراکنی آمریکا علیه ایران به‌ کار افتاده است
ساعت ٧:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: معاون وزیر پیشین خزانه‌داری آمریکا تصریح کرد:در حالی که همه ادعاهای غرب علیه ایران دروغ از آب در آمده، اوباما در 25 سپتامبر ادعا کرد که ایران با پنهان‌کاری، توافقات بین‌المللی را نقض کرده است.


به گزارش فارس، "پل کریگ رابرتز " (Paul Craig Roberts) معاون وزیر خزانه‌داری اسبق آمریکا و سردبیر پیشین نشریه وال‌استریت ژورنال نوشت: آیا دروغ‌های جورج بوش مبنی بر وجود سلاح‌های کشتار جمعی در عراق را که توسط رسانه‌های آمریکا انتشار یافت، به خاطر دارید؟ علیرغم اینکه بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مرتباً گزارش می‌کردند که در عراق هیچ نوع تسلیحات کشتار جمعی یافت نشده است، رسانه‌های آمریکا این دروغ‌ها را مرتباً تکرار می‌کردند.
وی با بیان این‌که بازرسان آژانس همه چیز را در عراق به درستی و صادقانه گزارش کردند، نوشت: جریان‌های اصلی رسانه‌ای در آمریکا به جای تاکید بر این حقایق، همانند یک وزارتخانه تبلیغاتی عمل کردند و بر طبل جنگ کوبیدند.
این مقام سابق آمریکا با بیان این‌که اکنون نیز همان فرآیند در حال تکرار است، افزود: در حالی که همه ادعاهای غرب علیه ایران دروغ از آب در آمده، اوباما سناریوی جدیدی را علیه ایران همانند سناریوی بوش علیه عراق به راه انداخته است.
رابرتز در ادامه با تاکید بر واقعیات موجود در این زمینه افزود: همانند هر کشوری که پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را امضاء کرده است، ایران نیز درهای تاسیسات هسته‌ای خود را به روی بازرسان آژانس هسته‌ای گشوده است و آن‌ها با دقت ایران را زیر نظر دارند.
وی همچنین با بیان این نکته که آژانس‌های اطلاعاتی ایالات متحده تاکید کردند که ایران در سال‌های اخیر برنامه‌ای برای ساخت تسلیحات هسته‌ای نداشته است، اظهار داشت: تاکنون هیچ اثری دال بر ساخت تسلیحات هسته‌ای توسط ایران مشاهده نشده است.
بنابر گزارش فوق، طبق قوانین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دولت‌ها باید تاسیسات غنی‌سازی در دست احداث خود را به اطلاع آژانس برسانند، در همین راستا جمهوری اسلامی ایران در 21سپتامبر سال جاری جزئیات مربوط به سایت جدید هسته‌ای خود را به اطلاع آژانس رسانده و تعهداتش را در قبال آژانس تکمیل کرده است. آژانس نیز از این تاسیسات بازرسی خواهد کرد و مطمئن خواهد شد که آیا مواد تولید شده در راستای ساخت تسلیحات هسته‌ای هست یا خیر.
این تحلیلگر غربی در ادامه افزوده است: علیرغم این واقعیات آشکار و صریح، اوباما در 25 سپتامبر اعلام کرد که ایران دارای تاسیسات مخفی هسته‌ای برای تولید بمب اتمی است و ادعا کرد که ایران با پنهان‌کاری، توافقات بین‌المللی را نقض کرده است.
اوباما همچنین با اتهام به ایران برای داشتن برنامه مخفی برای ساخت تسلیحات هسته‌ای، از دولت جمهوری اسلامی ایران خواست در مورد برنامه‌های هسته‌ای خود شفاف‌تر عمل کند.

* دروغ‌پردازی‌ رسانه‌ای علیه ایران این‌بار به سبکی ناشیانه

این تحلیلگر غربی با اشاره به همراهی رسانه‌های آمریکایی با ماشین دروغ‌پراکنی اوباما، اضافه کرد: یک روزنامه‌نگار آمریکایی در گزارش خود، تاسیسات هسته‌ای جدید ایران را تاسیساتی مخفی و پنهانی برای ساخت بمب هسته‌ای قلمداد کرد.
رابرتز افزود: این روزنامه‌نگار به طور غلط در روزنامه‌اش گزارش کرد که هیچ کس در مورد تاسیسات جدید ایران نمی‌دانست و ایران زمانی جزئیات سایت جدیدش را به آژانس گزارش کرد که اوباما پیش‌تر این مساله را با گوردن براون نخست‌وزیر بریتانیا و نیکلا‌سارکوزی رئیس‌جمهور فرانسه مطرح کرده بود.
این تحلیلگر غربی اشاره کرد که جزئیات مربوط به سایت جدید هسته‌ای ایران تنها زمانی انتشار یافت که دیپلمات‌های ایرانی آن را به اطلاع آژانس رساندند، پس واضح است که این روزنامه‌نگار هیچ اشرافی بر این مسئله نداشته است.
نویسنده به نمونه دیگری از دروغ‌پراکنی رسانه‌های آمریکا اشاره کرد و افزود: "علی‌اکبر دارینی " یکی از نویسنده‌های آسوشیتد‌پرس نیز به طور‌ غلط در گزارش خود نوشته است: وجود دومین سایت غنی‌سازی اورانیوم به طور بالقوه امکان ساخت تسلیحات هسته‌ای توسط ایران را فراهم خواهد کرد و ادامه داده: آشکار شدن این تاسیسات، قویاً نشانگر این است که ایران دارای برنامه مخفی هسته‌ای است.
دارینی نیز با ارائه اطلاعات غلط به مخاطبان خود اضافه می کند: جزئیات مربوط به سایت جدید هسته‌ای ایران را برای اولین بار مقامات اطلاعاتی غربی برملا کردند و بعد از افشای آن دیپلمات‌های ایرانی آن را به آژانس گزارش کردند!
نویسنده این مقاله با انتقاد از گزارش‌های غیرواقعی و سراسر دروغ دارینی و دیگر روزنامه‌نگاران آمریکایی می‌گوید: گزارش‌هایی از این قبیل که تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم در ایران را مخفی و پنهانی و دور از چشم بازرسان آژانس قلمداد می‌کنند زنگ خطر را برای اعلان جنگ بلندتر کرده‌اند.

* البرادعی: اتهامات علیه ایران دروغ و توام با انگیزه سیاسی است

رابرتز در ادامه مقاله خود در سایت آنتی‌وار افزود: رئیس‌جمهور ایالات‌متحده و متحدین دست نشانده‌اش در اروپا، برای رسیدن به اهدافشان مرتباً دروغ‌پردازی می‌کنند تا اقدامات خود را توجیه کنند. رسانه‌ها نیز با تکرار این دروغ‌ها خود را شریک اقدامات دولت آمریکا می‌کنند به این امید که از زیر بار مالیات‌ها شانه خالی کنند.
معاون وزیر خزانه‌داری دولت ریگان با تمجید از صداقت و راستگویی محمد البرادعی رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: البرادعی صداقت و امانتش را به آمریکا و رژیم صهیونیستی نفروخت و با گزارش خود در 7سپتامبر نشان داد که اتهامات اخیر علیه ایران بی‌پایه و اساس است.
البرادعی با اشاره به این‌که اتهامات علیه ایران انگیزه سیاسی دارد و کلاً بی‌پایه و اساس هستند، اضافه کرد: آن‌ها تلاش می‌کنند آژانس را تحت تاثیر قرار دهند و استقلال آن را از بین ببرند در حالیکه این اقدامات ناقض تعهدات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.
این مقام سابق آمریکایی، اوباما را به دروغ‌پردازی علیه ایران متهم کرد و گفت: از آنجا که اوباما هیچ مدرک قانونی علیه ایران ندارد سناریوی جدیدی را برای فریب افکار عمومی آمریکا ترتیب داده است.
وی افزود: همانطور که گزارش‌های واقعی بازرسان از عراق توسط دولت بوش نادیده گرفته شد، اوباما نیز گزارش‌های البرادعی را نادیده می‌گیرد.
رابرتز با اشاره به اینکه سیاست‌های خاورمیانه‌ای اوباما همانند سیاست‌های بوش پر از دروغ و فریب است‌‌، ادامه داد: چه کسی بزرگترین دشمن مردم آمریکاست؟ ایران یا کاخ‌سفید یا رسانه‌های آمریکایی که این دولت را سر پا نگه داشته‌اند؟!