خطیب مسجد الاقصی: مسلمانان برای دفاع از قدس به پا خیزند
ساعت ٧:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت عالی اسلامی و خطیب مسجد الاقصی، با بیان اینکه قدس بخشی از اعتقاد و باور مسلمانان جهان است از دولت‌های اسلامی و عربی خواست تا برای عمل به مسئولیت خود در دفاع از قدس و مقدسات اسلامی در برابر تهاجم صهیونیست‌ها به پا خیزند.


به گزارش فارس، شیخ "عکرمه صبری " در گفت‌وگو با شبکه خبری "العالم " در خصوص قدس شریف گفت: صهیونیست‌ها همواره با سوء استفاده از اعیاد یهودیان به مسجدالاقصی تعرض می‌کنند تا واقعیت‌های این مسجد مقدس را تغییر دهند.
شیخ صبری افزود: به دلیل بسته بودن درهای ورودی قدس از شنبه گذشته و حضور شماری از ساکنان قدس در داخل مسجد الاقصی جهت دفاع از این مکان مقدس، پلیس نمی‌تواند افراطی‌های صهیونیست را وارد مسجد کند.
رئیس هیئت عالی اسلامی و خطیب مسجد الاقصی، تاکید کرد: اقدامات بی‌سابقه پلیس رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد‌الاقصی و در بخش قدیمی قدس این شهر را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده است.
وی گفت: این اقدمات غیرمنطقی بیانگر ناتوانی و متزلزل بودن مسئولان رژیم صهیونیستی در کنترل اوضاع است. شماری از فلسطینی‌ها داخل مسجد‌الاقصی اعتکاف کرده‌اند و با وجود تهدیدهای رژیم اشغالگر به اخراج آنان از شهر قدس، همچنان بر دفاع از این مکان مقدس تاکید می‌کنند.
خطیب مسجد الاقصی همچنین گفت: قدس مانند دیگر مکان‌های مقدس مسلمانان از ارزش و جایگاه والایی نزد آنها برخوردار است بنابراین مسئولیت کامل دفاع از قدس بر عهده دولت‌های عربی و اسلامی است.
رئیس هیئت عالی اسلامی و خطیب مسجد الاقصی تاکید کرد: مسلمانان و اعراب باید همگی به دفاع از قدس به پا خیزند و فلسطینیان را در این زمینه تنها نگذارند.
شیخ صبری با تاکید بر اهمیت اتحاد فلسطینی‌ها، تفرقه و جدایی گروه‌های فلسطینی را عامل تضعیف آنان دانست و افزود: قدس مسئله مورد توافق همه فلسطینی‌ها و مسلمانان است و باید برای نجات مقدسات اسلامی در قدس مسئله آشتی ملی در بالاترین حد پیگیری شود.