آمریکا و اسرائیل توان و جرأت حمله به ایران را ندارند
ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا و اسرائیل توان و جرأت حمله به ایران را ندارد زیرا اگر موشکی از سوی آنها به سمت ایران پرتاب شود ایران بدون هیچ تعللی قلب اسرائیل را از هم خواهد پاشید.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور شب گذشته در یادواره شهدای اصناف قم که با حضور جمع زیادی از اقشار مختلف مردم در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، ترس از عربده‌های دشمنان را عقب‌نشینی از اصول انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: این ارعاب در دوران سیاه اصلاحات برای کشور اتفاق افتاد و اصول و ارزش‌های انقلاب را به خطر انداخت.
وی تکیه پیروی از راه امام و پایبندی به اصول و ارزش‌های انقلاب را از ویژگی‌های دولت نهم و دهم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در حالی که در دولت اصلاحات برخی از مسئولان با عدم پایبندی به اصول و ارزش‌ها سه سال از بهترین زمان‌های کشور را در بحث هسته‌ای به هدر دادند هم‌اکنون شاهد هستیم با پایبندی به ارزش‌ها، غرب بدون مذاکره پیش شرط‌های ایران را می‌پذیرد.
جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران عقب نشینی آمریکا از مواضع خود را از دستاوردهای انقلاب دانست و افزود: ملت ایران با روحیه شهادت‌طلبی بر مواضع خود ایستادگی کرد و توانست در عرصه‌های سیاسی دستاوردهای بزرگی را در سال‌های اخیر به دست آورد.
وی به حضور ایران در نشست 1+5 اشاره و تصریح کرد:‌ ما مشاهده می‌کنیم در این نشست نشانی از تحریم وجود ندارد و این به سبب پافشاری ایران و رئیس جمهور کشور بر اصول و ارزش‌های اسلامی است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور با بیان اینکه برخی از افراد که خط امام را یدک می‌کشند کورکورانه اهداف دشمنان را در کشور محقق می‌کنند، ابراز داشت: شعارهایی که در روز جهانی قدس توسط گروهی سر داده شد صریحا با آرمان‌های امام خمینی (ره) مخالف است.
وی با اشاره به اتفاقاتی که پس از انتخابات در کشور رخ داد، گفت: گر چه انتخابات بهانه‌ای برای تبلور اغتشاشات در کشور بود اما برای این اتفاقات از قبل برنامه‌ریزی شده بود و رد پای دشمنان کشور در این اتفاقات به خوبی روشن بود.
جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه در اتفاقات اخیر چهره فتنه‌گران برای مردم مشخص شد، ابراز داشت: مردم با هوشیاری و دقت فتنه‌هایی که در کشور بلند شده بود را خنثی کردند اما باید مراقب باشیم زیرا هنوز کشور به طور کامل از فتنه خارج نشده است و این فتنه خاموش هنوز ادامه دارد و سران فتنه قصد دارند در مناسبت‌های مختلف کارخود را ادامه دهند.
وی ولایت فقیه را جز ارکان اصلی انقلاب دانست و از آن به عنوان برج مراقبت جمهوری اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه برخی به درستی از معنای ولایت فقیه آگاهی ندارند زیرا اگر این معنا را درک می‌کردند با تبعیت از ولایت فقیه می‌توانستند مجددا برگردند و مسیر صحیح را انتخاب کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور لرزش خواص را در فتنه‌های اخیر مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: برخی از خواص که در این فتنه‌ها با رفتار و گفتار و حتی سکوت خود بذر تردید را در میان مردم کاشتند و به نفع دشمنان قدم برداشتند یا از عمق فتنه آگاهی نداشتد و یا برای دشمنان کار می‌کردند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به توان کشور در مقابله با تهاجمات دشمنان تاکید کرد: آمریکا و اسراییل توان و جرأت حمله به ایران را ندارد زیرا اگر موشکی از سوی آنها به سمت ایران پرتاب شود ایران بدون هیچ تعللی قلب اسراییل را از هم خواهد پاشید.
جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: امروز دستاورد‌های عظیم جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های علمی و نظامی موجب شده انحصار برخی از کشورها در این عرصه‌ها شکسته شود به طوری که با پرتاب ماهوراه امید که از دستاوردهای بزرگ نظام اسلامی است سران غرب به ناچار همسایگی ایران در فضا را نیز پذیرفته‌اند.