ثمره هاشمی:سفرهای استانی، بزودی اما این بار بر اساس آیین‌نامه
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٧ : توسط : حسینی

به گفته ثمره هاشمی، در این ساماندهی جدید، وظایف همه وزرا و اعضای کابینه به صورت مکتوب عنوان شده و بدین ترتیب سفرهای استانی منظم‌تر ازگذشته پیگیری می‌شود.

ه گزارش شبکه ایران، دور جدید سفرهای استانی از اواخر مهرماه آغاز می‌شود. این خبر را مجتبی ثمره هاشمی، دستیار ارشد رییس جمهور، پس از جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت اعلام کرد.

ثمره هاشمی در جمع خبرنگاران از ساماندهی جدید سفرهای استانی دولت در دور سوم خبر داد و گفت: آئین‌نامه این ساماندهی جدید نوشته شده و در آستانه تصویب نهایی است.

به گفته او، در این ساماندهی جدید، وظایف همه وزرا و اعضای کابینه به صورت مکتوب عنوان شده و بدین ترتیب سفرهای استانی منظم‌تر ازگذشته پیگیری می‌شود.

دستیار ارشد رییس جمهور همچنین با اعلام امکان برگزاری این سفرها از اواخر مهرماه، گفت که هنوز مقصد اولین سفر دور سوم مشخص نشده است.

سفرهای استانی دولت که حدود چهارسال از عمر آن می‌گذرد از همان ابتدا با استقبال مردم همراه شد. این اقدام دولت به عنوان یکی از مصادیق "تمرکززدایی" در مدیریت کشور محسوب ‌شد.

فعالان سیاسی نیز این سفرها را که موجب تعامل و ارتباط نزدیک دولتمردان و مردم شده است، یکی از علل پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دهم و آرای ٢۴/۵ میلیونی او می‌دانند.