هشدار خاخام یهودی به صهیونیست‌ها درباره ورود به مسجدالاقصی
ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٧ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: یکی از خاخام‌های یهودی سرشناس در سرزمین‌ اشغالی اعلام کرد ورود یهودیان به حرم شریف ممنوع بوده و از یهودیان درخواست کرد از انجام این عمل خودداری کنند.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، خاخام "یوسف شالوم الیاشیو "، یکی از علمای دین یهودی که در سرزمین اشغالی ساکن است، اعلام کرد، ورود یهودیان به حرم شریف ممنوع بوده و از یهودیان درخواست کرد از انجام این عمل خودداری کنند.
بنا بر این گزارش، خاخام الیاشیو خطاب به شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی که به دلیل یکی از اعیاد یهودی به ملاقات وی آمده بود برخی قوانین آیین یهودی را یادآور شد.
پرز در این دیدار به درخواست برخی گروه‌های رادیکال یهودی مبنی بر زیرپا گذاشتن برخی قوانین دین یهود و ورود به حرم شریف و تنش پیش آمده در روزهای اخیر بین این گروه‌ها و مقامات دینی مسلمانان را مطرح ساخت.
خاخام الیاشیو نیز تصریح کرد که به دلیل تقدس، ورود یهودیان به حرم شریف ممنوع است.
وی افزود: علاوه بر این، قوانین یهود به کنار، هرگونه تحریکی که از سوی یهودیان صورت گیرد موجب خونریزی بی جهت خواهد شد.
شیمون پرز در این دیدار بر ضرورت گوش دادن به سخنان خاخام سرشناسی مانند خاخام الیاشیو تاکید کرده است.
در آیین یهود این اعتقاد وجود دارد که در زیر حرم شریف بقایای دو معبد تخریب شده و در ضمن تکه‌هایی از ده فرمان و عصای حضرت موسی مدفون است و به همین دلیل یهودیان حرم شریف را مقدس‌ترین مکان مقدس می‌نامند و از همین رو پا گذاشتن بر روی آن ممنوع است. برخی از خاخام‌ها حتی این عمل را از گناه مرتکب شدن در قبال تورات جدی‌تر تلقی می‌کنند.