دادستان‌کل‌کشور :آشوب‌ها برنامه‌ریزی شده بود
ساعت ٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٦ : توسط : حسینی

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و سرپرست ناحیه 20 دادسرا طی سخنانی با تاکید بر برنامه‌ریزی مخالفان نظام در اغتشاشات اخیر، از برخورد قاطع دستگاه قضا با
آنان خبر داد.
وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در سال 88 هم در جنگ و مبارزه قرار داریم، اظهار کرد:‌ امروز همچنان با دشمنان قسم خورده‌ای که اوایل انقلاب ده‌ها نفر را در تهران ترور می‌کردند، مواجه هستیم و متاسفانه با اقداماتی که در ماه‌های اخیر توسط افراد قانون‌شکن، متجاوز به حقوق مردم یا احیانا غافل انجام شد، همان کسانی که از تعرض به نظام ناامید شده بودند و احساس می‌کردند نمی‌توانند در مقابل این جوانان بایستند به طمع افتادند. دادستان کل کشور تاکید کرد: منافقان در حالی که تلاش می‌کردند خود را حداقل در ظاهر از تروریست‌ بودن تبرئه کنند و خود را از لیست تروریست‌های کشورهای غربی خارج کنند در جریان حوادث اخیر به عوامل خود دستور دادند که در صفوف و تجمعات غیرقانونی قانون‌شکنان حضور داشته و شروع به آسیب زدن کنند.
اژه‌ای در ادامه اظهار داشت: کار به جایی رسید که حتی چریک‌های فدایی خلق و کومله‌ها هم به میدان آمدند، منفعت‌طلبان و کسانی که دنباله‌رو پهلوی‌ها هستند و امروز جیره‌خوار آمریکا شدند دست به دست دیگر مخالفان دادند و در یک صف قرار گرفته و دشمنان اصلی ما یعنی آمریکا و انگلیس را به طمع نسبت به کشورمان انداختند. حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه سخنان خود در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگاه و دادسرای انقلاب تهران بار دیگر بر این مطلب تاکید کرد: «امروز ما همچون گذشته در حال مبارزه و جنگ هستیم، چرا که کسانی که ماهیت انقلاب را تحمل نمی‌کنند همچنان در مقابل ما قرار دارند».
دادستان کل کشور پس از آن اظهار داشت: قطعا صفحه زلال و شفاف نظام باید از هر عیبی مبرا باشد اما نباید اصل با فرع اشتباه گرفته شود، فکر نکنیم که اتفاقی افتاده و کسی اعتراض داشته، این ظلم نیست واقعیت مردگان و مجموعه اطلاعات حاکی از سازمان‌یافتگی اتفاقات و حوادث اخیر است و در واقع این اتفاقات و حوادث از برنامه‌ریزی قبلی برای به جریان انداختن آشوب‌های اخیر، حکایت دارد. اژه‌ای ادامه داد: تعدادی هم توقع داشتند و اعتراض کردند. ما نباید این موضوع را با دشمن وهدایت‌کنندگان اصلی اشتباه بگیریم به همین دلیل بنده برای بازشدن موضوع به یک مثال از حوادث اخیر اشاره می‌کنم. یک سایت اینترنتی درباره حوادث اخیر مطلبی را منتشر کرد با این ادعا که یک دختر که تنها فرزند خانواده بوده نیز توسط افراد به اصطلاح لباس شخصی دستگیر و پس از مدتی که به وی تجاوز شده بود، به خاطر پاک کردن آثار جرم با اسید سوزانده و پس از کشتن وی در فلان قطعه بهشت‌زهرا دفن شده است. دادستان کل کشور اضافه کرد: پس از این خبر همان عده به خانواده این دختر خبر دادند که تو به هیچ‌وجه حق نداری در این‌باره صحبت کنی. بنابراین به خاطر همدردی با این خانواده که اطلاق به شهید هم می‌شد مجلس ختمی هم برای این دختر گرفته و عده‌ای از جمله موسوی در آن مجلس شرکت می‌کنند. این موضوع در سطح وسیعی در داخل کشور و البته خارج از کشور منتشر می‌شود و سؤال اینجاست چه کسی این مسائل را نوشته و ترتیب داده است؟
محسنی اژه‌ای ادامه داد: اصل داستان از این قرار است که این دختر نمرده، همان دختری که موسوی در جلسه ختم وی شرکت کرد حتی تنها دختر خانواده هم نبود و پدر خانواده که عده‌ای وی را شهید می‌دانستند، نه جانباز و نه شهید است بلکه سال‌ها پیش به مرگ طبیعی از دنیا رفته است. حتی این دختر دستگیر هم نشده بود.
اژه‌ای اضافه کرد: مطلبی که سر تا پا دروغ است، ‌اگر آنها می‌گفتند حتی یک درصد از آنچه که مطرح کرده‌اند درست است، باز یک چیزی می‌شد اما همه موضوعات مطرح شده از سوی آنها دروغ بود. وی خاطرنشان کرد: عنوان مجرمانه این اقدام چیست،‌ آیا می‌توان تنها عنوان دروغ را برای آن در نظر گرفت. البته باید گفت که پس از مدتی کسانی که در کمیته به اصطلاح پیگیری آسیب‌دیدگان بودند نیز از سوی موسوی و کروبی به خانه این دختر می‌روند بنابراین می‌توان گفت که امروز ما همچنان در مبارزه هستیم و باید با فهمی صحیح و درست از قضایا در صحنه حضور داشته باشیم. دادستان کل کشور در پایان تاکید کرد: اقدامات و احکام بازدارنده از دادگاه و دادسرای انقلاب مورد توقع است اما مصلحت‌اندیشی در کار ما نیست چرا که در جنگ کسی تخفیف نمی‌دهد و تخفیف باید برای پس از جنگ بماند.

منبع : روزنامه وطن امروز