کمیته ویژه مجلس با کمیته قوه‌قضائیه دیدار می‌کند
ساعت ٢:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٦ : توسط : حسینی

ایرنا: عضو کمیته ویژه مجلس برای پیگیری وضع بازداشت‌شدگان حوادث بعد از انتخابات گفت: نخستین گزارش این کمیته هفته آینده پس از دیدار و رایزنی با کمیته قو‌ه‌قضائیه نهایی و منتشر می‌شود.
فرهاد تجری، نماینده قصرشیرین با بیان اینکه این گزارش از دیدگاه اعضای آن آماده است، گفت: در این گزارش مسائل حقوقی و قضایی، امنیتی و اجتماعی لحاظ شده است.
وی با تاکید بر اینکه مفاد این گزارش باید به نحوی باشد که خواست افکار عمومی را تامین کند،‌ گفت: این گزارش در حد سند ملی خواهد بود و لذا لازم است گزارشی جامع و سنجیده و جوابگوی خواست عمومی باشد. تجری افزود: با توجه به اینکه این گزارش به عنوان نخستین مستند از مجلس خارج می‌شود، اعضای کمیته هر روز نظرات جدیدی درباره این گزارش ارائه می‌کنند و لذا مقرر شد برای اینکه همه جوانب مساله در گزارش مجلس لحاظ شود، با کمیته پیگیری قوه‌قضائیه نیز نشست مشترکی برگزار شود تا جمع بندی نهایی پس از این گزارش به مجلس ارائه شود. تجری با بیان اینکه پرویز سروری، رئیس کمیته ویژه مجلس در حال هماهنگی با غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل کشور برای برگزاری این جلسه است، گفت: تلاش این است که این نشست اوایل هفته آینده برگزار شود. نماینده قصرشیرین، هرگونه فشار به اعضای کمیته مجلس و اعمال نظر در تهیه گزارش را رد کرد و گفت: مجلس در راس امور است و هیچ‌کس نمی‌تواند برای نمایندگان تعیین‌تکلیف کند. وی گفت: ممکن است موضوعاتی از دید کمیته ویژه مجلس مغفول مانده باشد، لذا در دیدار با کمیته قوه‌قضائیه سعی خواهد شد همه جوانب مساله بررسی شود.