جلسات مشترک مجلس و دولت ادامه می‌یابد
ساعت ۱٢:٥۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٦ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌ جلسات میان دولت و مجلس ادامه می‌یابد گفت: هماهنگی بیشتر میان اصولگرایان علاوه بر تقویت آرامش جامعه مانع از ایجاد زمینه سواستفاده از اختلاف سلایق می‌شود.


محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس«توانا» با اشاره به جلسه نمایندگان مردم با رئیس جمهور گفت:‌ این جلسات از باب تعامل بین مجلس و دولت است و دولت بدون واسطه با بدنه مجلس در تماس بود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص روند این جلسه اظهار داشت: در جلسات گذشته نمایندگان و دولت بخش قابل توجهی از زمان به رئیس مجلس،وزرا و رئیس جمهور اختصاص داده می‌شد که در این جلسه بر خلاف گذشته اکثر وقت را نمایندگان صحبت کردند و در انتهای جلسه رئیس جمهور بسیار مختصر سخن گفت.
دهقان تأکید کرد: مجلس و دولت باید با حفظ احترام دو طرفه اجازه ندهند تا اختلاف سلیقه‌ها بین مردم نفوذ پیدا کند و دشمن نتواند از این اختلاف سلیقه‌ها که امری عادی است سود خود را ببرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود:نباید اقدامی انجام داد تا برداشتی از آن شود که کمکی به حفظ آرامش در جامعه نکند.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت: در این جلسه موضوعاتی در خصوص لایحه‌ها و طرح‌های مهم همانند هدفمند کردن یارانه‌ها و سفرهای استانی و مسائل سیاست خارجه مطرح شد.
دهقان اظهار داشت: بحث مذاکرات ژنو، سفر به سازمان ملل رئیس جمهور، بحث هسته‌ای و بحث‌های مختلف پیرامون اوضاع منطقه‌ای مطرح شد که نمایندگان و دولت ضرورت حفظ اقتدار ایران در مباحث هسته‌ای را لازم برشمردند.
وی با اشاره به اینکه در گذشته این نوع جلسات با رئیس مجلس و نواب آن هماهنگ می‌شد خاطرنشان ساخت: دولت در این جلسه برای هر یک از نمایندگان به صورت جداگانه نامه ارسال کرده بود.
دهقان با اشاره به این‌ که قرار بر این شد تا جلسات ادامه پیدا کند، ابراز داشت: اصل این جلسه محتوای بسیار خوب و مفیدی داشت و مسائل مهمی در آن مطرح شد.
وی افزود: ما نباید اقدامی انجام دهیم که موجب القای اختلاف بین اصولگرایان شود و باید هماهنگی کلان بین اصولگرایان برای جامعه مشخص شود تا آرامش بیشتری در مجلس، دولت و جامعه حاکم گردد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: عزت و اقتدار ایران برای ایرانیان و نمایندگان آن‌ها بسیار مهم است و این امری است که در مذاکرات اخیر در ژنو بسیار مشهود بود و هه نمایندگان آن را مقبول دانستند و ابراز امیدواری کرند که این اقتدار هر روز بیش از پیش باشد.