لاریجانی:دفاع از قدس و مسجد‌الاقصی وظیفه شرعی تمامی مسلمانان است
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

خبرگزاری فارس: رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به روسای مجالس کشورهای عضو اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفراس اسلامی ، اعلام کرد:دفاع از قدس و مسجد الاقصی یک وظیفه شرعی اسلامی برای عمومی مسلمین است.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به روسای مجالس کشورهای عضو اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفراس اسلامی به شرح زیر است:

اقدامات زنجیره‌ای صهیونیست‌ها در تجاوز و تعدی به حقوق فلسطینیان این جنایتکاران را چنان مغرور و سرمست ساخته و بر این باور باطل واداشته است که می‌توانند روند یهودی سازی و اسرائیلی کردن بیت المقدس را شتاب بخشند.
در بیش از چهل سالی که از اشغال نخستین قبله و سومین حرم شریف مسلمانان سپری شده است، اسرائیل تلاش غیر قانونی و ضد انسانی و تجاوزکارانه خود را به کار بسته است تا هویت اسلامی - عربی این شهر را تغییر دهد و در این مسیر پیش از هر چیز به تغییر ترکیب جمعیتی آن همت گمارد. اما متاسفانه اینک در شرایطی به سر می‌بریم که به دلیل برخی اشتباهات بر خلاف گذشته صهیونیست‌ها دیگر ابائی از به زبان آوردن این سیاست خود ندارد. اگر در گذشته عملا به این کار مبادرت می‌کردند اما اینک ضمن تشدید اقدامات خود حتی شرط ادامه مذاکرات صلح پوشالی را پذیرش یهودی بودن اسرائیل از سوی مذاکره کنندگان فلسطینی قرار داده اند.
درست در چنین شرایطی است که اقدامات این رژیم غاصب برای تغییر هویت این شهر مقدس چنان اوج می‌گیرد که می‌رود تا اقداماتی جدی برای تغییر وضعیت مسجد الاقصی به مرحله اجرا در آید.
پس از آنکه با تمسک به توهم وجود معبد سلیمان در طبقات زیرین مسجد الاقصی مجموعه ای دیگر در زیر آن بنا کرده اند که شبکه به هم پیوسته و گسترده‌ای از تونل‌ها را تشکیل می‌دهد، اینکه دامنه مقدسات ادعایی آنان به جایی رسیده که تصمیم دارد در مرحله نخست مشارکت خود با مسلمانان در حرم مسجد الاقصی را بر مسلمانان تحمیل کنند. تا راه را برای سیطره نهایی بر آن مکان مقدس فراهم نمایند. این همان سیاستی است که شارون جلاد صبرا و شتیلا در سال 2000 با ورود خود به مسجد الاقصی پیگیری می‌کرد که منجر به انتفاضه مسجد الاقصی گردید و این همان سیاستی است که در جدا کردن دیوار براق و باب المغاربه و کلیسای قیامت اجرا نموده است.
عالیجنابان:
گرچه مردم غیور فلسطین به ویژه اهالی قدس و ساکنان سرزمین‌های اشغالی سال 1948 با نهایت استواری به دفاع از مقدسات مسلمانان پرداخته و تنها سرمایه ارزشمند یعنی جان خود را در این مسیر به دادگاه الهی تقدیم نموده‌اند. اما دفاع از قدس و مسجد الاقصی یک وظیفه شرعی اسلامی برای عمومی مسلمین است که بر عهده آنان می‌باشد.
بر این اساس و بنا به ضرورت از همگان محترم تقاضا دارد اقدامات ارزشمند خویش در دفاع از این حرم قدسی را گسترش داده و در دفاع از مسجد الاقصی و سایر اماکن مقدس شهر قدس از هیچ تلاشی فرو گذار ننمایند؛ زیرا در حال حاضر دفاع از این شهر مقدس بیش از هر زمان دیگری به مجموعه‌ای از اقدامات هماهنگ و در ابعاد مختلف بین المللی، تبلیغاتی، اقتصادی و همچنین حمایت مالیدر این روند البته با هماهنگی و همکاری مجلاس کشورهای عضو با یکدیگر نیازمند است.
در این راستا مجلس شورای اسلامی ایران پیشنهاد می‌نماید کشورهای عضو در جلسه مشورتی 27 مهر ماه 1388 در حاشیه اجلاس IPU در ژنو رایزنی و تبالد نظر نمایند.
امید است که به لطف خداوند و با مشارکت شما نمایندگان ملت‌های اسلامی در این مهم بخشی از دین خود را نسبت به این حرم مقدس ادا کنیم.