حامیان آزادی قدس در اعتراض به هتک حرمت مسجدالاقصی بیانیه صادر کردند
ساعت ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی
گروه‌های مختلف حامی آزادی قبله نخست مسلمانان، در قالب مجمع سازمان های غیر دولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف با صدور بیانیه ای نسبت به هتک حرمت مسجد الاقصی اعتراض کردند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا در بیانیه مجمع مذکور که نسخه ای از آن در اختیار این خبرگزاری قرار گرفت ، نسبت به در معرض خطر بودن قدس شریف در زمان کنونی هشدار داده شده است.
در این بیانیه آمده است: دشمن صهیونیستی در تلاش است انتقام شکست خفت بار خود در عرصه مقابله نظامی با مقاومت اسلامی لبنان و فلسطین را از برجسته ترین و مقدس ترین نهاد اسلامی فلسطین یعنی حرم شریف قدس بستاند.بی تردید آنچه صهیونیست‌ها را به این جسارت بزرگ ترغیب کرده، تسلیم محض بودن دولت های عربی و مدعی رهبران جهان اسلام در برابر اراده صهیونیست ها و سکوت فراگیر امت اسلام خاصه اعراب همچنین درگیر شدن فلسطینی ها به اختلاف حاشیه ای پیرامون تشکیل دولت آشتی ملی و سهم خواهی در این عرصه و رها کردن مقاومت فراگیر و همه جانبه اسلامی است.
این مجمع ضمن انتقاد از سکوت جهان اسلام، "فتح" به رهبری محمود عباس، محمد دحلان و سلام فیاض را جریانی خائن نامیده که با سیاست های رژیم صهیونیستی در این عرصه همپیمان شده اند.
این بیانیه اعلام داشته است که همه امت اسلامی خود را موظف به حمایت از قدس شریف، قبله نخست اسلام و شریف ترین مساجد جهان می دانند و مرگ در راه آن را شهادت و سعادت می شمرند.
در این متن خطاب به سازمان ها و مجامع بین المللی دولتی و غیر دولتی که صیانت از دستاوردهای تحولات بشری را وظیفه خود می دانند، نسبت به در خطر بودن قدس، به عنوان یکی از بزرگترین و برجسته ترین دستاورد های بشر در خطر نابودی به دست اشغالگران، هشدار داده شده و تاکید شده است: این سازمان ها و مجامع اجازه ندهند تردید درباره تسلیم بودنشان در برابر صهیونیست ها در اذهان عمومی به یقین تبدیل شود.
در پایان این بیانیه آمده است: از مردم سلحشور و مومن ایران خواستاریم که اعتراض خود علیه این اقدام و این توطئه غربی، عربی و صهیونیستی را در کلیه تظاهرات جمعی چون نمازهای جمعه و جماعات آشکارا اعلام نموده و با ساماندهی امکانات و نیروها، خود را برای دفاع میدانی از کیان اسلام آماده سازند.
مجمع سازمان های غیر دولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف ، مرکب از 13 سازمان غیر دولتی و 20 فعال حمایت از قدس است که در سال 1385 تاسیس شد.