رئیس کمیسیون قضایی مجلس: موسوی و کروبی عامل اصلی اغتشاشات اخیر هستند
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

رئیس کمیسیون قضایی مجلس موسوی و کروبی را عامل اصلی تمام حوادث پس از انتخابات دانست.
حجت الاسلام والمسلمین «علی شاهرخی قبادی» در گفت وگو با ایرنا ابراز داشت: میرحسین موسوی و مهدی کروبی نقش تعیین کننده ای در ایجاد آشوب ها و اغتشاشات اخیر داشته اند و می توان گفت عامل اصلی تمام حوادث پس از انتخابات و متضرر شدن ملت ایران از این حوادث میرحسین موسوی و مهدی کروبی هستند.
وی ضمن اعلام این مطلب تاکید کرد: اعمال میرحسین موسوی پس از انتخابات ریاست جمهوری مجرمانه بوده است و باید هر چه زودتر به دادگاه به عنوان یک مجرم احضار شود. رئیس کمیسیون قضایی مجلس ادامه داد: اگر تنها به نوع رفتار و موضع گیری های دشمنان نظام در خارج تعمق و تامل کنیم به این باور می رسیم که آنها نیز هم گام و در راستای اهداف و عملکرد میرحسین موسوی و مهدی کروبی حرکت کرده اند. شاهرخی قبادی گفت: همچنین اگر تنها به محتوای اعترافات مجرمان رده دوم و سوم آشوب های پس از انتخابات در دادگاه نگاه کنیم متوجه می شویم که آنها نیز یک صدا برنقش کلیدی و اساسی میرحسین موسوی و مهدی کروبی در ایجاد آشوب ها تاکید کرده اند.
رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که دستگاه قضایی با میرحسین و مهدی کروبی به عنوان دو مجرم برخورد نمی کند گفت: دستگاه قضایی منتظر است تا برخورد با میرحسین موسوی و مهدی کروبی مطالبه عمومی ملت ایران شود آنگاه بدون شک ما این دو نفر را در دادگاه و در جایگاه یک مجرم خواهیم دید.
وی در خاتمه افزود: امیدوارم با درایت و تدبر مسئولان دستگاه قضایی هر چه زودتر این التهاب از سطح جامعه کشور رخت برافکند و مسببان ایجاد این التهاب به سزای اعمال خودشان برسند.