شگرد لو رفته ای که فقط مقامات اروپایی را بی آبروتر می کند
ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

وزیر خارجه فرانسه گفت: با مذاکرات ژنو پیشرفت کوچکی در موضوع هسته ای ایران به وجود آمده است.
برنار کوشنر در گفت وگو با رادیو ار.تی.ال اظهار داشت: با این حال ایران باید درباره اهداف هسته ای خود پاسخ دهد و معلوم شود که هدف این کشور از غنی سازی اورانیوم چیست.
وی به جای مخالفت با گزافه گویی های گاه و بیگاه مقامات صهیونیستی در تهدید به حمله نظامی علیه ایران، از این تهدیدها استقبال کرد و اظهار داشت: تهدید اسرائیل برای حمله به ایران بسیار جدی است و باید این تهدیدها را جدی گرفت.
تمایل مقامات غربی برای خرج کردن تهدیدهای علنی و نظامی رژیم صهیونیستی در مذاکرات با ایران و نیز در تبلیغات رسانه ای، چهره نفاق آلود و بی صداقت آنها را بیشتر نشان می دهد. البته جمهوری اسلامی با اقتدار کامل می تواند مراکز سیاسی، نظامی و اقتصادی رژیم صهیونیستی را از دور و نزدیک مورد حملات ویرانگر قرار دهد و این قبیل مانورها روی تهدید اسرائیل، شگردی سوخته است اما در عین حال استقبال برخی مقامات غربی از این تهدیدها، دروغ بودن دعاوی و شعارهای آنها را نشان می دهد. استقبال از تهدیدهای اسرائیل در حالی است که کشورهای غربی به هنگام پرسش جمهوری اسلامی از هولوکاست و این که چرا باید به خاطر این مسئله، حقوق ملت فلسطین تضییع شود، بلافاصله جنجال عظیمی را به راه می اندازند که ایران، امنیت جهانی را به خاطر سرزنش رژیم اسرائیل به خطر انداخته و این مسئله قابل تحمل نیست.
آنچه از این دوگانگی در منطق رازگشایی می کند، سرسپردگی سران برخی کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و آلمان به صهیونیسم بین الملل است به نحوی که حتی منافع ملی خود را قربانی صهیونیست ها می کنند. برخی از مقامات سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان بارها اعلام کرده اند که در قبال رژیم اسرائیل، مسئولیت تاریخی دارند!
کوشنر وزیر خارجه فرانسه در بخش دیگری از مصاحبه خود در توصیف رئیس جمهور ایران گفت: مردم عرب او را «مرد نترس» می دانند و جنبش های افراطی