تشنج در دانشگاه نشد، بروید سراغ معلمان!
ساعت ٩:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱٥ : توسط : حسینی

رادیو فردا- ارگان رسمی سازمان سیا- پس از ناکامی پروژه تشنج در دانشگاه ها، سراغ پروژه معلمان رفت. سایت رادیو فردا طی چند تحلیل و گزارش به گفت وگو با چند تن از اعضای گروه پوششی «کانون صنفی معلمان» که در برخی تجمعات ضد انقلابی سال های گذشته بازداشت شده اند پرداخت و در پوشش مسائل صنفی معلمان و مشکلات آموزش و پرورش، طبق معمول به پروژه های ضد انقلابی سازمان متبوع خود پرداخت.
ارگان سازمان سیا، مقدمه دو تحلیل و گزارش خود را به گزارش روزنامه شبه اقتصادی «سرمایه» اختصاص داد. سرمایه به مدیر مسئولی عبده تبریزی (رئیس سازمان بورس در دولت خاتمی) منتشر می شود و سردبیر آن سعید لیلاز به خاطر ایفای نقش در آشوب اخیر دربازداشت به سر می برد. حسین رسام تحلیل گر ارشد سفارت انگلیس در دادگاه از سعید لیلاز ، ابطحی و عطریانفر به عنوان کسانی که طی چند سال گذشته از طریق مراوده با آنها به جمع آوری اطلاعات پرداخته یاد کرد.
رادیو فردا پس از استناد به گزارش روزنامه سرمایه، به گفتگو با اعضای گروهک کانون صنفی (علی اکبر-ب و علی -پ) پرداخت. این دو نفر پس از اشاره به مسائل صنفی و معیشتی معلمان، وارد موضوع آشوب های پس از انتخابات شدند. علی اکبر-ب با بیان اینکه به آینده خوش بین نیست، به وزیر کشور حمله کرد و سپس ادعا کرد آزادی وجود ندارد و اگر قرار است اوضاع درست شود، باید انتخابات آزاد وجود داشته باشد! رادیو فردا برای گفت وگو با نامبرده تیتر «امیدی به بهبود وضعیت معلمان نیست» را برگزید.
گفتنی است برخی از اعضای گروهک یاد شده همزمان با چند حزب افراطی مدعی اصلاحات و گروهک های چپ نمای مقیم خارج ارتباط ارگانیک دارند و از مسائل صنفی فرهنگیان صرفاً به عنوان طعمه فریب و جذب نیرو استفاده می کنند. این در حالی است که مسائل صنفی و معیشتی فرهنگیان در دولت همسو با افراطیون، کاملاً در حاشیه قرار داشت و با شکل گیری دولت عدالتخواه، مسائل صنفی مذکور با اهتمام و جدیت به مراتب بیشتری پیگیری شده است.