قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین در گفتگوی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد :
ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٥/٢٧ : توسط : حسینی
لیدر آشوب های اخیر باید مجازات شوند/ اصلاح طلبان ساختار شکن دیگر در بین مردم جایگاه ندارند/ آینده جبهه راه سبز امید محل تردید است
غلامحسن امیری،قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین گفت: بعد از معرفی همه وزرای کابینه جمع بندی تصمیمات خود را اعلام می کنیم.

غلامحسن امیری قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اصلاح طلبان تندرو و ساختار شکن دیگر در بین مردم جایگاه ندارند و جامعه آنها را طرد می کند و لیدرهایی که پشت پرده آشوب ها را هدایت می کردند باید مجازات شوند.

 وی با اشاره به جایگاه احزاب در دولت دهم افزود: همانطور که احمدی نژاد دردوره چهار ساله اول معتقد بود که احزاب با برنامه را قبول دارد چراکه چنین احزابی می تواند در جهت مطالبات مردم حرکت کند لذا نگاه مثبت و ویژه به چنین احزابی تداوم خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به اصول قانون اساسی در خصوص احزاب و تشکل ها قطعاً احزاب آینده روشنی دارند و رشد و جایگاه واقعی خود را در دولت دهم پیدا خواهند کرد.

لیدر آشوب های اخیر باید مجازات شوند

وی تصریح کرد: در جریانات و آشوب های اخیر افرادی که پشت پرده بودند و مردم را تحریک می کردند باید به جرم آنها رسیدگی شود و مطابق جرم آنها حکم صادر شود ولی کسانی که فریب خورده اند و در این آشوب ها نقش نداشتند و زندانی شدند باید آزاد شوند و مراجع تصمیم گیر یعنی قوه قضاییه در این ارتباط تصمیم نهایی و قانونی را اتخاذ خواهد کرد.

اصلاح طلبان ساختار شکن دیگر در بین مردم جایگاه نخواهند داشت

دبیر کمیته سیاسی جبهه پیروان خط امام و رهبری با تفکیک اصلاح طلبان واقعی و اصلاح طلبان ساختار شکن اذعان داشت: همه اصلاح طلبان ساختار شکن نیستند بلکه اصلاح طلبان واقعی ساختار اساسی نظام و قانون اساسی را قبول دارند لذا فعالیت های سیاسی آنها تداوم خواهد داشت ولی اصلاح طلبان ساختار شکن و تندرو که در سنوات گذشته نیز نگرش آنها نسبت به نظام روشن شده بود و مشکلاتی هم زمانی که قدرت در دستشان بود برای کشور ایجاد کرده بودند قطعاً جامعه این گروه ها را طرد خواهد کرد.

آینده جبهه راه سبز امید محل تردید است

وی اظهار داشت: میرحسین موسوی در انتخابات اخیر کارنامه و ظرفیت، جایگاه و فکر و ایده خود را به مردم نشان داد لذا هر چند شکل گیری تشکیلات می تواند یک امر خوشایند باشد ولی تفکری که پشت این جبهه حاکم است آینده ای مردد برای جبهه راه سبز امید ترسیم کرده است.

وی تاکید کرد: هر تشکیلاتی در چارچوب نظام شکل بگیرد ما استقبال می کنیم و قانون اساسی بر شکل گیری چنین تشکیلاتی تاکید دارد ولی در صوتی که تشکیلات در چارچوب نظام و قانون اساسی بنا شد و خط قرمزها را رعایت نکند تبدیل به تشکیلات معاند می شود و تکلیف تشکیلات و گروه های معاند در نظام جمهوری اسلامی مشخص است.

عملکرد میرحسین موسوی قابل قبول نیست

وی افزود: بیانیه هایی که موسوی بعد از انتخابات ارائه داده و حرکات و رفتاری که قبل از برگزاری انتخابات داشته محل تامل است و در راستای ایجاد آرامش در کشور نبود به هر حال باید منتظر شد و دید  که جبهه راه سبز امید چه مسیری را طی می کند تا در آن صورت بتوانیم قضاوت دقیق و درست داشته باشیم.

مقصران اصلی آشوب های اخیر به زودی مشخص می شوند

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین اذعان داشت: تعدادی از مقصران اصلی آشوب های اخیر بازداشت شده اند و تکلیف بقیه نیز به زودی مشخص می شوند .

مهمترین اولویت برای تعیین وزرای دولت دهم دینداری، تبعیت از ولی فقیه و داشتن تخصص و تجربه است

امیری با اشاره به مهمترین اولویت در تعیین وزرای دولت دهم خاطرنشان کرد: مهمترین اولویت دینداری،‌ در خانواده انقلاب بودن فعال و پاک بودن و و تبعیت از ولی فقیه و همراهی با رئیس جمهور و همچنین داشتن ظرفیت، تخصص، تجربه و توانایی در کاری که به آنها محول می شود است.

جامعه اسلامی مهندسین با دولت دهم رابطه حسنه دارد

وی افزود: رابطه حزب ما با دولت دهم خوب است چرا که احمدی نژاد رااز خودمان می دانیم هر چند گاهی انتقاد نیز از دولت داریم.

جامعه اسلامی مهندسین بعد از معرفی همه وزرای کابینه دهم جمع بندی تصمیمات خود را اعلام می کند

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین اذعان داشت: درخصوص شش وزیر پیشنهادی فعلاً نظر خاصی نداریم بعد از معرفی همه وزرا به جمع بندی خواهیم رسید و نظرات خودمان را اعلام می کنیم.

 

**مشارکت و سازمان مجاهدین در انتخابات کارنامه سیاه گرفتند

امیری با بیان این مطلب که از سلایق مختلف در درون نظام استقبال می کنیم اذعان داشت: سلایق و نگرش های مختلف در چارچوب نظام در کشور وجود دارد و از بین 240 حزب رسمی تنها سازمان مجاهدین و مشارکت کارنامه سیاه گرفتند.

امکان شکل گیری تشکل های جدید وجود دارد

وی تصریح کرد: امکان شکل گیری تشکل های جدید بسیار زیاد است که از جمله می توان به تشکل پیشرفت و عدالت سردار طلایی و پیشرفت و عدالت ایران اسلامی روح الامینی اشاره کرد.

نیروهای سیاسی با هوشیاری مانع سوءاستفاده دیگران شوند

وی با اشاره به اینکه نیروهای سیاسی با هوشیاری به فعالیت سیاسی خود بپردازند افزود: نیروهای سیاسی با هوشیاری و عمل به وظیفه شرعی و مشورت با بزرگان دین و با عدم اجازه کسانی که درصدد سوءاستفاده از آنها هستند قطعاً در مقابل هم قرار نمی گیرند.

در زمان مناسب حزب فراگیر رسماً اعلام می شود

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین با بیان این مطلب که مدت ها قبل اقدامات اولیه برای تشکیل حزب فراگیر آغاز شده اذعان داشت: مراحل اولیه برای شکل گیری حزب فراگیر انجام شده که به زودی در زمان مناسب رسماً اعلام می شود.

روزنامه پیشرفت و عدالت بعداز رفع یکسری مشکلات منتشر می شود

امیری در ارتباط با انتشار روزنامه پیشرفت وعدالت اظهار داشت: محمدرضا باهنر درخصوص انتشار روزنامه پیشرفت وعدالت اظهاراتی داشته ولی ظاهراً یکسری مشکلاتی است که پس از رفع مشکلات منتشر خواهد شد.  گفتگو از شبنم خلیلی خبرنگار باشگاه خبرنگاران